1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucu zanlısına pasaportunu verdi, tutuklandı
Uyuşturucu zanlısına pasaportunu verdi, tutuklandı

Uyuşturucu zanlısına pasaportunu verdi, tutuklandı

Pasaportunu uyuşturucu zanlısının ülkeden çıkış yapması için veren ancak polise giderek çaldırdığına dair yalan söylediği süphelenilen M.Ö. tespit edilerek tutuklandı.

A+A-

Pasaportunu uyuşturucu zanlısının ülkeden çıkış yapması için veren ancak polise giderek çaldırdığına dair yalan söylediği süphelenilen M.Ö. tespit edilerek tutuklandı. Zanlı bugün teminat talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü, zanlının “amme fesatçılığı ve ülkeden kanunsuz çıkışa yardımcı olmak”suçlarından tutuklandığını anlattı. Polis, zanlının 8 Şubat tarihinde Girne Adli Şube’ye gelerek TC pasaportu ile kimliğini kordon boyunda çaldırdığına dair ifade verdiğini söyledi. Polis, zanlının sorgulandığını ve pasaportunu uyuşturucu suçundan çıkışı yasak olan S.B.’ye ülkeden çıkış yapması için verdiğni tespit ettiklerini belirtti. Polis, S.B.’nin ise 7 Şubat tarihinde Ercan Havaalanı’ndan ülkeden çıkış yaptığını ifade etti. Zanlının 19 yaşında olduğunu, ülkede turist vizesi ile bulunduğunu kaydeden polis, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının  iki kefilin 30 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Mahkemede söz hakkı alan  zanlı ise, “S.B. bana bir şey olmaz, iki güne  kadar dönerim demişti”şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 574 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler