1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucu zanlılarına 5 gün daha tutukluluk
Uyuşturucu zanlılarına 5 gün daha tutukluluk

Uyuşturucu zanlılarına 5 gün daha tutukluluk

Lefkoşa’da uyuşturucu madde ile yakalanan K.K’nin uyuşturucu aldığı belirlenen O.Ç ve  kız arkadaşı M.G’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

A+A-

Lefkoşa’da uyuşturucu madde ile yakalanan K.K’nin uyuşturucu aldığı belirlenen O.Ç ve  kız arkadaşı M.G’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Murat Özkırdar, 26 Şubat 2019 tarihinde narkotik ekibi tarafından Lefkoşa’da Fuar Alanı’nın önünde K.K’nin tasarrufunda bet kağıdına sarılı 1 gram 433 miligram ağırlığında sentetic cannabinonid bulunarak emare alındığını kaydetti.

 Özkırdar, zanlının tasarrufundaki bet kağıdında zanlı O.Ç’nin parmak izinin bulunduğunu söyledi.

Özkırdar, 12 Mart’ta zanlının Demirhan bölgesinde aracı içinde zanlı M.G ile birlikte alıkonulduğunu kaydetti.

Özkırdar, zanlının tasarrufunda içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet elde sarılı tütünle karışık ucu yanık sarma sigara, 6 gram sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 14 adet tam bir adet yarım uyuşturucu içerdiğine inanılan hap, zanlı O.Ç’nin para cüzdanının içinde uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 610 TL’nin emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Murat Özkırdar, zanlı O.Ç’nin yapılan soruşturmada 20 Şubat’ta meseleyle bağlantılı olarak aranan bir şahıstan Turunçlu kavşağında 30 gram sentetic cannabionid ve 25 adet uyuşturucu hap alıp, 2 bin 250 TL verdiğinin belirlendiğini belirtti.

Özkırdar, zanlı M.G’nin Vadili’deki ikametgahında yapılan aramada, yatak odasında bet kağıdına sarılı iki gram hintekeneviri ile iki gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi. Özkırdar, zanlı M.G’nin polise verdiği ifadesinde konu maddeleri zanlı O.Ç’den aldığını itiraf ettiğini belirtti. Tahkikatın devam ettiğini söyleyen Özkırdar, zanlıların 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 655 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler