1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UYUŞTURUCU' YARGIDA
UYUŞTURUCU YARGIDA

'UYUŞTURUCU' YARGIDA

Lefkoşa’da dün gece gerçekleştirilen ve 9 kilo hintkeneviri ele geçirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Reşit Durkal bugün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin&#

A+A-

 

 

Lefkoşa’da dün gece gerçekleştirilen ve 9 kilo hintkeneviri ele geçirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Reşit Durkal bugün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin’in huzurunda görülen davada şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Omaç Volkan, dün gece 21.30 sıralarında Ortaköy’de bir mahallede Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekiplerince Reşit Durkal yönetimindeki GM 379 plakalı araçta yapılan aramada, aracın bagaj kısmında valiz içerisinde yaklaşık 9 kilo ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde ele geçirildiğini söyledi.

Zanlı Durkal’ın olay mahallinden kaçmaya çalıştığını ifade eden Omaç Volkan, narkotik ekiplerince havaya ateş edilerek ve makul güç kullanılmak suretiyle yakalandığını belirtti.

Zanlının ikametgahında yapılan aramada da yaklaşık 8 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirten Omaç Volkan, tahkikatın henüz yeni başladığını ve çok geniş çapta sürdüğünü, meseleyle ilgili birçok şahısın ve emarenin arandığını vurgulayarak, zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya etki edebileceği gerekçesiyle 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin de, tahkikatın salimen yürütülmesi amacıyla zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1271 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler