1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UYUŞTURUCU MADDELER YASASI TADİL EDİLİYOR
UYUŞTURUCU MADDELER YASASI TADİL EDİLİYOR

UYUŞTURUCU MADDELER YASASI TADİL EDİLİYOR

Sağlık Bakanlığı,hazırladığı değişiklik tasarısı ile sentetik cannabinoid türü maddeleri,yasaya ekli cetvele dahil etmek için harekete geçti.

A+A-

 

 

 

Sağlık Bakanlığı,hazırladığı değişiklik tasarısı ile sentetik cannabinoid türü maddeleri,yasaya ekli cetvele dahil etmek için harekete geçti.Hazırlanan Değişiklik Yasa Tasarısı,Cumhuriyet Meclisinde görüşüldükten sonra yürürlüğe girecek

 

Sevgi YALMAN

YENİDÜZEN’in sentetik cannabinoid türü maddelerle ilgili yayınları sonuç verdi. Gazimağusa Barosu avukatlarından Yünsal İlhan’ın, Ağır Ceza Mahkemesi’nde, sentetik cannabinoid türü maddelerin Uyuşturucu Maddeler Yasasında suç olarak düzenlenmediğini, yasa tarafından suç olarak tanımlanmamış bir maddenin emirname ile suç kapsamına alınamayacağı beyanının gazetemizde yayımlanması üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Uyuşturucu Maddeler ile Yasaları Tadil Eden ve Düzenleyen (Değişiklik ) Yasa Tasarısı yeniden tadil ediliyor.

Sağlık Bakanlığı, sentetik cannabinoid türü maddeleri, yasaya ekli cetvele dahil etmek için yeni bir değişiklik yasa tasarısı hazırladı. Hazırlanan yeni tasarı, Cumhuriyet Meclisi’nde görüşülüp onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Bu haber toplam 681 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler