1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UYUŞTURUCU DAVASINDA BİR KİŞİ ARANIYOR
UYUŞTURUCU DAVASINDA BİR KİŞİ ARANIYOR

UYUŞTURUCU DAVASINDA BİR KİŞİ ARANIYOR

Mağusa ve Geçitkale'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan 5 zanlı dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı...

A+A-

 

 

 

 

 

 

 

Mağusa ve Geçitkale'de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda toplam 24 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid (Bonzai) türü uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Okan Gültekin, Murat Karalar, Kadir Kıçık, Cemal Çuvallı ve Mehmet Bayramlar, dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldılar. "Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, tasarruf, alma ve verme" suçlarından dolayı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi'ne çıkarılan her 5 zanlının tutukluluk süreleri 3'er gün daha uzatıldı.

 

İHBAR ÜZERİNE YAKALANDILAR...

Olayın tahkikat memuru Müjdat Günay, 6 Nisan tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince aldıkları bir bilgide zanlı Okan Gültekin ve Murat Karalar'ın  tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini belirterek alınan mahkeme emri ile evlerinde arama yapıldığını açıkladı. Günay, zanlı Gültekin ile Karalar'ın tespit edildikleri evde çeşitli yerlerde toplam 9 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti. Zanlı Gültekin ile Karalar'dan yapılan soruşturmada söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Cemal Çuvallı ile Mehmet Bayramlar'ın aracılığıyla zanlı Kadir Kıçık'tan 4 paket halinde toplam 12 gram olarak aldıklarının öğrenildiğini açıkladı.

 

ZANLI BAYRAMLAR, UYUŞTURUCUYU GÜNEY’DEN İTHAL ETTİ...

Olayın tahkikat memuru Müjdat Günay, zanlı Cemal Çuvallı ile Mehmet Bayramlar'ın Geçitkale'de tespit edilerek tutuklandığını belirterek, zanlıların tasarrufunda 5 paket halinde yaklaşık 15 gram ağırlığınsa Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı. Günay, yapılan soruşturmada zanlı Mehmet Bayramlar'ın söz konusu uyuşturucu maddeyi 2 Nisan tarihinde güney Kıbrıs'tan ithal ettiğinin öğrenildiğini ifade etti.

 

BİR KİŞİ ARANIYOR...

Müjdat Günay, kayıp olduğuna inanılan emarelerin olduğunu ve mesele ile ilgili bağlantısı olduğu düşünülen ve ismi tespit edilen bir kişinin arandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Günay, tüm zanlıların tutukluluk sürelerinin 8 gün daha uzatılmasını talep etti.

 

3'ER GÜN DAHA TUTUKLU KALACAKLAR...

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit, tüm zanlıların 3 gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler