1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UYUŞTURUCU DAVASI TARTIŞMA YARATTI
UYUŞTURUCU DAVASI TARTIŞMA YARATTI

UYUŞTURUCU DAVASI TARTIŞMA YARATTI

Av. Yunsal İlhan: “SENTETİK CANNABİNOİD sanıkları uyuşturucudan yargılanamaz” Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesinde görüşülmekte olan bir uyuşturucu davasında gündeme gelen bir iddia şok yarattı. Bonzai, Platinim, Jamaican Gold gibi isimlerle pi

A+A-

 

 

Av. Yunsal İlhan:

“SENTETİK CANNABİNOİD sanıkları uyuşturucudan yargılanamaz”

 

 

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesinde görüşülmekte olan bir uyuşturucu davasında gündeme gelen bir iddia şok yarattı. Bonzai, Platinim, Jamaican Gold gibi isimlerle piyasada satılan Sentetik Cannabinoidlerle ilgili olarak 4/72 sayılı Uyuşturucu Maddeler ile ilgili Yasaları Tadil eden ve düzenleyen yasada yapılan tadilatın hatalı yapıldığı ileri sürüldü. Gazimağusa Barosu avukatlarından Yunsal İlhan, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu suçundan yargılanan müvekkili Çağrı Kılınç adına yaptığı itirazda Uyuşturucu maddelerin kapsamını tanımlayan 3.9 ve 12. maddelerine sentetik cannabinoid maddesinin veya türevlerinin eklenmediğini, bu nedenle yasa tarafından halen suç olarak düzenlenmemiş olduğunu iddia etti.

 

600 KİŞİ YARGILANMAYI BEKLİYOR

Çeşitli ülkelerde uyuşturucu kapsamına alınan ve beyinde kalıcı hasarlara neden olarak ölümlere yol açan sentetik cannabinoidlerle ilgili olarak KKTC de 600 kişi yargılanmayı bekliyor. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri,son birkaç yılda 2 kiloya yakın sentetik cannabinoid ele geçirdi.Bu maddelerin çoğunlukla Güney Kıbrıs’tan getirildiği tespit edildi.

 

YARIN AÇIKLANACAK

Av.Yunsal İlhan’ın, Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı itiraz beyanı ile ilgili görüşünün yarın açıklanması bekleniyor.

 

 

Sevgi YALMAN’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1691 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler