1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UYUŞTURUCU' DAVASI SÜRÜYOR
UYUŞTURUCU DAVASI SÜRÜYOR

'UYUŞTURUCU' DAVASI SÜRÜYOR

POLİS: “MESELE ULUSLARARASI BOYUTTA” Lefkoşa’dan Lapta’ya kadar uzanan ve Kuzey Kıbrıs’ın gündemine bomba gibi düşen uyuşturucu olayıyla ilgili soruşturma sürüyor. Uluslararası çapta gerçekleştiği düşünülen ve LefkoşaR

A+A-

 

 

POLİS: “MESELE ULUSLARARASI BOYUTTA”

 

Lefkoşa’dan Lapta’ya kadar uzanan ve Kuzey Kıbrıs’ın gündemine bomba gibi düşen uyuşturucu olayıyla ilgili soruşturma sürüyor. Uluslararası çapta gerçekleştiği düşünülen ve Lefkoşa’da ele geçirilen yaklaşık 10 kilo uyuşturucuyla ilgili tutuklu sayısı 6’ya ulaşırken, olayla bağlantılı olarak bir sürat teknesiyle insan kaçakçılığının da yapıldığı ortaya çıkarıldı.

16 Şubat günü Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekiplerince GM 379 plakalı araçta ve evinde yapılan aramada toplam 9 kg 38 gram Hint keneviri bulunan zanlı Reşit Durkal ve olayla bağlantı olarak tutuklanan zanlılar Tarhan Düşkün, Hasan Kızılkaya ve Mehmetali Kızılkaya aleyhine ek tutukluluk alındı.

Öte yandan geçtiğimiz gün de meseleyle ilgili olarak insan kaçakçılığı suçundan Hüseyin Akpınar ve Suriyeli Adnan Alabdalrakalatrash adlı zanlılar tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Her iki zanlı aleyhine 3’er gün tutukluluk emri alındı.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1130 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler