1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ‘Uyuşturucu alışverişi yapılacaktı’
 ‘Uyuşturucu alışverişi yapılacaktı’

‘Uyuşturucu alışverişi yapılacaktı’

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri başarılı operasyonda 300 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ele geçirdi...

A+A-

 

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri başarılı operasyon sonucunda piyasaya sürülmek istenen 300 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddeyi ele geçirdi. Mesele ile ilgili olarak da İ.K  tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı, tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalacak.

“Dur, polis!” ihtarına uymadı...
Meselenin tahkikat memuru Mustafa Kavaz, 5 Eylül tarihinde alınan bir bilgide eski Mağusa-Lefkoşa anayolunda Tantura kavaşağı olarak bilinen çember yakınında uyuşturucu alışverişi yapılacağını öğrendiklerini belirtti. Aynı gün söz konusu bölgeye gidilerek yapılan incelemede Mağusa-Lefkoşa istikametine doğru yolun sol tarafında bulunan tabela altında çamaşır ilacı kutusu içerisinde yaklaşık 300 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile 150 adet boş uyuşturucu paketi bulunduğunu açıklayan Kavaz, pusu görevine başlandığını belirtti. Kavaz, ayni gün zanlı İ.K’nin, yönetimindeki aracı ile konu yere geldiğini belirterek, zanlının aracından indiğini ve uyuşturucuyu bulunduğu yerden almak için uzandığı esnada pusu görevinde bulunan polisi gördüğünü ve polisin “Dur, polis!” ihtarına uymayıp kaçmaya çalışırken makul güç kullanılarak suç üstü tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Kavaz, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacak...
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı İ.K’nin tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler