1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UYGULAMAYI GERİ ÇEKİN'
UYGULAMAYI GERİ ÇEKİN

'UYGULAMAYI GERİ ÇEKİN'

KTÖS, devlet hastanelerinde sağlık hizmetlerinden ücret alınması ile ilgili düzenlemeyi eleştirdi.

A+A-

KTÖS, devlet hastanelerinde sağlık hizmetlerinden ücret alınması ile ilgili düzenlemeyi eleştirdi.

Konu ile ilgili açıklama şöyle:

 

 

 

         Adamızın kuzeyine sistematik olarak nüfus aktarılmasına engel olamayan işbirlikçi hükümetler çareyi Kıbrıslı Türk toplumunu soyarak, bütceyi denkleştirmekte buldular.

         Bir yandan “özelleştirme” adı altında kamusal alanlar, AKP’ye yakın çevrelere peşkeş çekilirken yabancı nufüsun bütceye getirdiği yük de Kıbrıslı Türkler’den çıkarılmak istenmektedir. Adamızın kuzeyine Türkiye’den transfer edilen nüfusun bütceye getirdiği “sağlık yükü” de bu çerçevede devlet hastahanelerinde verilen hizmetlerin işbirlikçi UBP hükümeti tarafından paralı hale getirilmesi ile önlenmeye çalışılmaktadır. Bilindiği üzere sosyal devlette eğitim, sağlık parasız ve herkese eşit olarak sağlanmaktadır. Temel bir insan hakkı olan parasız eğitim ve sağlık eğer vatandaşa verilemeyecekse devlete de ihtiyaç yoktur. Vatandaş vergisini devletten bu hizmetleri almak için vermektedir. Vergi toplayan hükümetin yabancı nüfusun bütçeye  getirdiği yükü bir kez daha vergi mükelleflerinea yüklemesi kabul edilemez. Üstelik sağlıkla ilgili bütçe harcamalarının büyük bölümünün sistematik olarak bazı özel sağlık kuruluşları ve özel hastahanelere aktarıldığı görünen bir gerçekliktir. Ülkeyi yönettiğini iddia eden başta Sn. Eroğlu, Sn. Küçük’ün ve birçok milletvekili ile üst düzey bürokratın devletin sağlık bütcesini kullanarak yurtdışı ve Kıbrıs’taki özel hastahanelerden yararlandıklarını bilmeyen yoktur. Kendi şahsi çıkarları uğruna devletin sağlık bütçesini hoyratça kullanan, adamıza taşınan  nüfus nedeni ile sağlık bütçesi yetersiz kaldığı için devlet hastahaneleri paralı hale getirenler anlayış “halk düşmanı” bir anlayıştır.

         Vatandaştan sağlık hizmetini esirgeyen “parası olan yaşasın, parası olamayan ölsün” anlayışına dayalı halk düşmanı UBP hükümetini şiddetle protesto eder “GÖNÜLLÜ ÖDEME” mazaretinin arkasına saklanıp yaptığı yanlışı düzeltmek istemeyen işbirlikçi, halk düşmanı UBP hükümetini derhal bu uygulamayı geriye almaya çağırırız.

 

                                                                          

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler