1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UYARI GELDİ!
UYARI GELDİ!

UYARI GELDİ!

“TOPLANTIYA KATILMAZLARSA İHRAÇ EDİLECEKLER” Lefkoşa Belediye Meclisi’nin Lefkoşa Belediye binasında yapılması gereken ancak Başbakanlık’a alınan toplantısı, nisap sağlanamadığı için herhangi bir karar üretilemeden dağıldı.

A+A-

 

“TOPLANTIYA KATILMAZLARSA İHRAÇ EDİLECEKLER”

 

 

Osman KALFAOĞLU

 

Lefkoşa Belediye Meclisi’nin Lefkoşa Belediye binasında yapılması gereken ancak Başbakanlık’a alınan toplantısı, nisap sağlanamadığı için herhangi bir karar üretilemeden dağıldı. Lefkoşa Belediyesi’nin içine düştüğü darboğazdan kurtulması için borçlarının yeniden yapılandırılması ve iki aydır ödenmeyen çalışanların maaşlarını alabilmesi için gereken Belediye Meclisi kararının alınabilmesi için bugün saat 17.00’de, bu kez Lefkoşa Belediyesi binasında bir toplantı daha ayarlandı.

Dün saat Saat 17.00’de başlaması gerek toplantı öncesi UBP’li bakanlar, milletvekilleri, UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Bozer’in Başbakanlığa gelmeleri dikkat çekti. Toplantının ertelenmesinin ardından UBP’li Belediye Meclis üyeleri Başbakanlıktan ayrılırken, UBP milletvekilleri, bakanlar ve üst düzey kurmayların toplantıları devam ediyordu. 

Toplantıya girişinde basına bir açıklama yapan Cemal Bulutoğluları, toplantıyı Başbakanlığa almalarının nedenini, muhalefetin “neden biz de başbakanla görüşemiyoruz” şeklindeki şikayetleri olduğunu söyledi.

 

 

“BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDEN İHRAÇ EDİLECEKLER…”

Başbakanlıktan ayrılırken basına bir açıklama yapan Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, muhalif meclis üyelerinin toplantıya katılmaması nedeniyle karar üretemediklerini, dolayısıyla çalışanlara da maaşlarını ödeyemeyeceklerini belirtti. Bulutoğluları, muhalif meclis üyelerinin bugünkü toplantıya da katılmamaları durumunda kendilerini, yasaların verdiği yetkiye dayanarak, belediye meclis üyeliğinden ihraç edeceğini belirtti.

Bulutoğluları’nın ifade ettiğine göre, bir belediye meclis üyesi mazeretsiz olarak üçten fazla toplantıya katılmaması durumunda, belediye başkanının belediye meclis üyeliklerini düşürme yetkisi bulunuyor.

Ancak YENİDÜZEN’e konuşan CTP-BG Lefkoşa Belediye Meclis üyesi Alev Şensoy, belediye meclis üyeliklerinin ancak belediye meclisinin aldığı karar doğrultusunda düşürülebileceğini, bu konuda da herhangi bir korkularının veya maddi kayba uğrama yönünde herhangi bir endişe taşımadıklarını ifade etti.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE    

 

 

 

Bu haber toplam 1371 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler