1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜVEYİK AVI DÖRT GÜN SÜRECEK
ÜVEYİK AVI DÖRT GÜN SÜRECEK

ÜVEYİK AVI DÖRT GÜN SÜRECEK

İkinci İnce Av Mevsimi (Üveyik Avı)’yla ilgili günler, kurallar ve av haritası açıklandı

A+A-

 

 

İkinci İnce Av Mevsimi (Üveyik Avı)’yla ilgili günler, kurallar ve av haritası açıklandı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Yulaf tarafından yapılan açıklamada, ikinci ince avın, 26 Ağustos ile 2, 9 ve 12 Eylül tarihlerinde yapılabileceği bildirildi.

Avlanma isteyen avcıların, ellerindeki Av Ruhsatlarının 31 Temmuz 2013’e kadar geçerli olması gerektiği belirtilen açıklamada, “Eski Av ruhsatları ile avlanma faaliyeti yapılamaz. Av Ruhsatlarını yenilemek isteyen kişiler İlçe Kaymakamlıklarına başvurabilirler” denildi. Açıklamada, İkinci İnce Av günlerinde avlanabilecek av kuşları ve sayıları şöyle sıralandı:

“A) Avcılar av günlerinde, Üveyik, Yaban Güvercini, Fasa, karga ve saksağan avlanabilir. Bunların dışında herhangi bir Av ve Yabani kuş avlanmayacaktır.

B) İkinci İnce Av günlerinde bir avcı her av günü için, yukarıda belirtilen Av kuşlarından, 8 Adedi Fasa olmak üzere diğer kuşlarla birlikte en fazla toplam 40 (Kırk ) adet avlayabilir.”

Açıklamada, avcılarla ilgili uyarılara da yer verildi ve avcıların, telefon ve elektrik kabloları ile trafik işaretlerine ve bilgi verici levhaların korunmasına dikkat etmeleri istendi; kurallara azami dikkat göstermeleri gerektiği belirtildi.

 

 

 

Bu haber toplam 548 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler