1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UTANÇ GÜNÜ' 2. YILINDA!
UTANÇ GÜNÜ 2. YILINDA!

'UTANÇ GÜNÜ' 2. YILINDA!

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın, ‘tasfiye’ edilmesinin ikinci yılında eski KTHY çalışanları, KTHY Genel Müdürlüğü önünde toplanacak.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın, ‘tasfiye’ edilmesinin ikinci yılında eski KTHY çalışanları, KTHY Genel Müdürlüğü önünde toplanacak. Hava-Sen Başkanı Buran Atakan tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

 

 

“21 EKİM 2010”,tarihin sayfalarına “Utanç Günü”,”Katliamın Yıldönümü”ve”Göklerdeki Bayrağımızın Yere İndirildiği Gün”olarak geçeçektir.Ne acıdır ki, “Bayrak Bayrak Derken Mangalda Kül Bırakmıyanlar”Göklerdeki bayrağımızı Kıbrıs Türk Halkının onuru gururu olan  en önemli değerimiz Kıbrıs Türk Hava Yollarının yokoluşuna seyirci kalmışlardır.

Toplum olarak KTHY’nın eksikliğini hergeçen gün dahada hissetmekteyiz.

Ne üzücüdür ki,UBP Hükümeti kurduyduk,kuracaktık diye Kıbrıs Türk Halkını kandırmaya devam ederken,topluma ne kadar büyük bir yara açtığının farkında değildir.

Değerli Halkımız,Değerli Basın Mensubları, Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanları olarak bizlerin yaşadıklarını kimsenin yaşamaması için halkımızı kurumlarına sahip çıkmaya davet eder,Hava-Sen olarak 21Ekim 2012 tarihinde saat 09.00 da KTHY Genel Müdürlüğü önünde olacağımızı belirtir, saygılar sunarız.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler