1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜSTEL İSTANBUL'DA KKTC'Yİ TANITACAK
ÜSTEL İSTANBULDA KKTCYİ TANITACAK

ÜSTEL İSTANBUL'DA KKTC'Yİ TANITACAK

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, CNN Türk, SKY Türk, TGRT ve Bloomberg kanallarında KKTC'yi tanıtmak amacıyla bugün İstanbul'a gidiyor

A+A-

 

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, CNN Türk, SKY Türk, TGRT ve Bloomberg kanallarında KKTC’yi tanıtmak amacıyla bugün İstanbul’a gidiyor.

 

2011 yılının Türkiye’de “Kuzey Kıbrıs Yılı” ilan edilmesi çerçevesinde, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’nın İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlediği “Kuzey Kıbrıs Tanıtım Günleri” etkinliklerinin ardından Kuzey Kıbrıs şimdi de Türkiye’deki büyük basın yayın kuruluşları aracılığı ile tanıtılıyor.

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, “Türkiye’de Kuzey Kıbrıs’a karşı merak uyandıracağız” diyerek, Türkiye halkına KKTC’nin sahip olduğu güzellikleri tanıtmakta ısrarlı olduklarını vurguladı.

 

Göreve geldiği günden bu yana KKTC’nin önde gelen bir tatil destinasyonu olduğu gerçeğini Türkiye’de bilinir kılmak amacıyla çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenlediklerini hatırlatan Üstel, yürüttükleri tanıtım faaliyetlerini ağustos ayının başından itibaren Türkiye medyasına taşıdıklarının altını çizdi.

 

CNN Türk, SKY Türk, TGRT ve Bloomberg isimli Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında yayınlanacak programlara konuk olacak Üstel, KKTC’nin sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini anlatıp KKTC turizmi hakkında bilgi verecek ve Türkiye halkını tatillerini geçirmek üzere KKTC’ye davet edecek.

 

İstanbul’daki programını tamamlamasının ardında Üstel, perşembe günü KKTC’ye dönecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 684 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler