1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Urcan Vangöl ölümsüzleşti
Urcan Vangöl ölümsüzleşti

Urcan Vangöl ölümsüzleşti

Geçtiğimiz yıl vefat eden Çetinkaya Başkanı merhum Urcan Vangöl’ün anısını yaşatmak ve bir anlamda onu ölümsüzleştirmek için, eşi Ender Vangöl’ün hazırladığı “Başkan Urcan Vangöl’le Çetinkaya’da 100 Gün” isimli kitap,

A+A-

Merhum Urcan Vangöl’ün eşi Ender Vangöl, “Başkan Urcan Vangöl’le Çetinkaya’da 100 Gün” isimli kitabını, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na takdim etti

 

Urcan Vangöl ölümsüzleşti

 

·        Kitap takdiminde merhum Urcan Vangöl’ün kızı Aydın Denktaş ile Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Baturalp da hazır bulundu

 

Geçtiğimiz yıl vefat eden Çetinkaya Başkanı merhum Urcan Vangöl’ün anısını yaşatmak ve bir anlamda onu ölümsüzleştirmek için, eşi Ender Vangöl’ün  hazırladığı “Başkan Urcan Vangöl’le Çetinkaya’da 100 Gün” isimli kitap, dün Ender Vangöl tarafından Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’na takdim edildi. Futbol Federasyonu lokalinde düzenlenen takdim törenine, eşi Ender Vangöl, kızı Aydın Denktaş ile Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Enver Baturalp hazır bulundu.

 

ENDER VANGÖL: “O BİZİMLE YAŞIYOR”

Takdim töreninde ilk konuşmayı yapan Ender Vangöl, ölümünün üzerinden sekiz ayı aşkın bir zaman geçmesine rağmen, Urcan Vangöl’ün hâlâ kendileriyle yaşadığını, “O Bizimle Yaşıyor” sözleriyle dile getirdi.

Ender Vangöl, Urcan Vangöl ün adeta özdeşleştiği ve öldüğü güne kadar başkanlığını yürüttüğü Çetinkaya’daki 100 gününü kaleme aldıklarını söyledi.

Bu bağlamda, Çetinkaya’daki çevresi ve dostlarıyla bir araştırmaya girdiklerini ve sevgili eşi merhum Urcan Vangöl’ün Çetinkaya’daki 100 gününü bir kitap olarak yayınladıklarını ve onu ölümsüzleştirmeye çalıştıklarını belirten bayan Vangöl, bu kitabın hazırlanmasına katkı koyan herkese teşekkür ettiklerini, sonucu hiç de arzulanan gibi olmasa da, Çetinkaya tarafından kazanılan Federasyon Kupası’na “Urcan Vangöl” adının verilmesinin kendilerini onurlandırdığını sözlerine ekledi.

 

SERTOĞLU: “BİR GÜN SONRASI İÇİN RANDEVULAŞMIŞTIK”

Ender Vangöl’den sonra söz alan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Urcan Vangöl’ün yarattığı boşluğa hâlâ daha alışmadıklarını söyledi.

Çetinkaya Başkanlığı sırasında, çok soğukkanlı, uzlaşmacı ve centilmen kişiliği ile dikkatleri üzerine çeken merhum Vangöl’ün bu davranış biçimini hayranlıkla izlediklerini ve kendisinin öyle olmadığını itiraf etti.

Başkan Sertoğlu, Urcan Vangöl’ün ölümünden bir gece önce, ertesi gün için randevulaştıklarını ancak ertesi gün onun ölüm haberiyle yıkıldıklarını belirtti.

Urcan Vangöl’ü anlatan böylesine bir kitabın, eşi Ender Vangöl ve kızı Aydın Denktaş tarafından kendisine takdim edilmesinden büyük bir onur duyduğunu ifade eden Başkan Sertoğlu, Ender Vangöl ile Aydın Denktaş’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler