1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜNVERDİ'DEN BARIŞ BAŞEL'E SUÇLAMA
ÜNVERDİDEN BARIŞ BAŞELE SUÇLAMA

ÜNVERDİ'DEN BARIŞ BAŞEL'E SUÇLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Bakanlığının hiçbir zaman herhangi bir suçun üzerinin örtülmesine müsamaha göstermediğini, göstermeyeceğini vurguladı.

A+A-

 

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Bakanlığının hiçbir zaman herhangi bir suçun üzerinin örtülmesine müsamaha göstermediğini, göstermeyeceğini vurguladı.

Lefkoşa Çağlayan Çocuk Yuvası’nda meydana gelen istenmeyen olayla ilgili olarak Bakanlığın gerekli tüm önlemleri almasına karşın, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Geçici Memur statüsünde görev yapmakta olan Barış Başel,  sürekli ve izinsiz olarak medya kuruluşlarına çıkıp, Bakanlığını görev ihmali  yapmakla suçladığına ve elinde bilgi, belge ve dokümanların olduğunu iddia ettiğine işaret eden Bakan Ünverdi, “Bakanlığımız hiçbir zaman herhangi bir suçun üzerinin örtülmesine müsamaha göstermemiştir, göstermeyecektir” dedi.

Konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Barış Başel’in gazeteler ve televizyonlarda iddia ettiği ve suçluları ortaya çıkaracak bilgi, belge ve dokümanları bizzat kendisinden talep ettiğini, bu talebi Müsteşarı aracılığıyla kendisine ilettiğini  açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, “8 Şubat Çarşamba sabahı saat 09.00 için randevu verdim. Bu randevuya geleceğini bildiren Barış Başel, gelmemiştir” dedi.

“Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü aracılığıyla kendisine resmi bir yazı göndererek; suçlu varsa bunların ortaya çıkması ve adaletin tecelli etmesi için, iddia ettiği söz konusu belgeleri  bir kez daha talepte bugün itibarıyla bulundum. Bakanlık yetkililerinin Barış Başel’e bu mektubu sunması ve durumu izah etmesine karşın, Başel ‘Elimdeki bilgi ve belgeleri vermeyeceğim’ diyerek Bakanlığımızın bu talimatına aykırı  davranmıştır.
 
TV programlarında ve gazetelerde yapmış olduğu iddialardaki ‘belge, bilgi ve dokümanları’ bakanlığımızdan gizlemekle suç ya da suçluların gizli kalmasına sebebiyet vermektedir.

Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gereken en üst düzey hassasiyeti gösterdiğimizi ancak Barış Başel’den gerekli yardımları alamadığımızı tüm kamuoyuyla paylaşır, suç ya da suçlu varsa bunları Barış Başel’in açıklamayarak ve/veya gizli tutarak ‘suç işlemiş’ olduğunu tüm kamuoyu ve halkımızla paylaşmak isterim.

Bakanlık olarak soruşturmalarımızı her yönlü yapıyoruz. Suçlu olan, suça ortak olan ve suçu gizleyende yasal mevzuat gereği cezalandırılacaktır.”

Öte yandan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Cansel Hıdıroğlu tarafından Barış Başel’e gönderilen yazıda, elinde bulundurduğu iddia ettiği bilgi, belge ve dokümanları yarın mesai bitimine kadar Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü’ne iletmemesi halinde hakkında yasal işlem başlatacağı bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler