1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜNVERDİ, UMDUĞUNU BULAMADI
ÜNVERDİ, UMDUĞUNU BULAMADI

ÜNVERDİ, UMDUĞUNU BULAMADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Meclise sevk edilen Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarı'yla ilgili ziyaret başlattı

A+A-

ÜNVERDİ, UMDUĞUNU BULAMADI

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Meclis’e sevk edilen Sosyal Güvenlik (Değişiklik) Yasa Tasarı’nın ivediliğinin bugün alınacağını, tasarının en erken zamanda yasalaşmasını istediklerini belirterek, tasarıyla ilgili olarak sendikalara başlattığı ziyaretler çerçevesinde bugün Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür - İş)’i ziyaret ettiğini ifade etti.

 

Ünverdi, Hür-İş’i “en büyük sendika” olarak nitelendirerek, “Sizlerin tasarıyla ilgili fikirlerini almak istiyoruz” dedi.

 

Şerife Ünverdi, ziyarette, bakanlığının uzmanlarından oluşan bürokratların da kendisine eşlik ettiğini belirterek, işçi ve işverenlerle birlikte Sosyal Güvenliği sağlıklı hale getirmeyi istediklerini kaydetti.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ünverdi, tasarıyla, varolan hakların geriye götürülmemesine dikkat edildiğini de vurguladı.

 

LATİFOĞLU

 

Hür - İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu ziyarete teşekkür ederek başladığı konuşmada, Sosyal Güvenlik sorununun emeklilik yaşı 60’a çıkarılarak çözülmesinin mümkün olmadığını kaydederek, “Yasa tasarısı bu haliyle bizden onay almayacaktır” dedi.

 

Latifoğlu, Sosyal Güvenlik sistemindeki sorunun çözümüne yönelik politikaların daha uzun süre toplumda tartışılmaya ihtiyaç duyduğunu belirterek, hükümetin bunu yapmak yerine tasarıyı hazırlayarak Meclis’e sevk etmesini eleştirdi.

 

 

 

Bu haber toplam 613 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler