1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜNVERDİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI
ÜNVERDİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

ÜNVERDİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Belediye Emekçileri Sendikası yetkililerini, saat 15.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda toplantıya çağırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, yaptığı yazılı açıklam

A+A-

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Belediye Emekçileri Sendikası yetkililerini, saat 15.00’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda toplantıya çağırdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı prim borçlarının ödenmesi sorununu çözmek için girişimde bulunduğunu ve yasa gücünde kararname hazırladığını belirtti.

Bakan Ünverdi, yapılan düzenleme ile, geçmiş borçlar da dahil olmak üzere Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerinin hükümetin belediyelere yaptığı katkı payından kesilerek ödeneceğini ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışanın daima yanında olduğunu ve çalışanların geleceğe güvenle bakabilmesine öncelik verdiğini vurgulayan Ünverdi, Hükümetin tüm iyi niyetiyle yaşanan sorunu hızla çözüme kavuşturmak için, belediye çalışanlarının da üzerinde durduğu sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı prim ödemelerinin yapılması konusunu düzenlediğini kaydetti.

Ünverdi, Lefkoşa halkının sağlığının tehlikeye atıldığını , Lefkoşalı’nın bunu hak etmediğini ve Lefkoşa halkının buna layık olmadığını ifade etti.

Ünverdi, ‘‘Şu andan itibaren BES’in grevini devam ettirmekle ilgili ortada hiçbir neden kalmamıştır. Lefkoşa’da toplanmayan çöpler yüzünden halkın sağlığı tehlikeye girmiştir. Hükümet olarak , BES’in taleplerine net ve acil bir çözüm bulmamıza rağmen, sendikanın hala grevi sonlandırmayıp toplum sağlığını hiçe sayması kabul edilir değildir.

BES’i Lefkoşa halkının sağlığı ve belediye çalışanlarının hak ve menfaatleri için duyarlı davranmaya davet ediyorum’’ dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 560 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler