1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜNİVERSİTELERİMİZ NİYE TERCİH EDİLMEDİ?
ÜNİVERSİTELERİMİZ NİYE TERCİH EDİLMEDİ?

ÜNİVERSİTELERİMİZ NİYE TERCİH EDİLMEDİ?

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden MİLLİYET’in eğitim yazarı, KANAL D’deki “Genç Bakış” programının yapımcısı ve sunucusu Abbas Güçlü, Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin boş kalan kontenjanlarıyla ilgili YENİDÜZEN’e k

A+A-

 

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden MİLLİYET’in eğitim yazarı, KANAL D’deki “Genç Bakış” programının yapımcısı ve sunucusu Abbas Güçlü, Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin boş kalan kontenjanlarıyla ilgili YENİDÜZEN’e konuştu:

“Sonuçtan KKTC hükümeti sorumludur”

·        HÜKÜMET POLİTİKALARI ETKİN DEĞİL… Abbas Güçlü, başta öğrenci sorunları, kira bedelleri, harçlar, tanıtım etkinliği ve Türkiye basınındaki kötü imajımıza hükümet politikalarının yeterince etkin olmayışının eklendiğine dikkat çekerek, bu nedenle Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde 9 bin 487 kontenjan boş kaldığını söyledi.  

·        SORUMLU HÜKÜMETTİR… Güçlü Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin en önemli sorununun  “tanıtım” olduğunu ifade ederek “Kuzey Kıbrıs ünivesiteleri tanıtımı kendi imkânlarıyla yapmaya çalışıyorlar. Demek ki bu yeterli değilmiş. KKTC hükümeti üniversitelere yardım etmeli, harekete geçmelidir. Durarak, olayları süreçleri izleyerek başarı sağlanamaz. Burada en büyük görev KKTC hükümetindedir. Sonuçtan KKTC hükümeti sorumludur.” diye konuştu.

Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinden MİLLİYET’in eğitim yazarı, KANAL D’deki “Genç Bakış” programının yapımcısı ve sunucusu Abbas Güçlü Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin boş kalan kontenjanlarıyla ilgili YENİDÜZEN’e konuştu.

Abbas Güçlü, başta öğrenci sorunları, kira bedelleri, harçlar, tanıtım etkinliği ve Türkiye basınındaki kötü imajımıza hükümet politikalarının yeterince etkin olmayışının eklendiğine dikkat çekerek, bu nedenle Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde 9 bin 487 kontenjan boş kaldığını söyledi.  

Bir an önce Kuzey Kıbrıs’ta seferberlik başlatılması gerektiğine işaret eden Güçlü “Kıbrıs’ta eğer biz eğitim adasıyız fikri hâlâ benimseniyorsa Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’a kadar tüm siyasilerin bir şeyler yapması gerekiyor” dedi.

Güçlü Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin en önemli sorununun “tanıtım” olduğunu ifade ederek “Kuzey Kıbrıs ünivesiteleri tanıtımı kendi imkânlarıyla yapmaya çalışıyorlar. Demek ki bu yeterli değilmiş. KKTC hükümeti üniversitelere yardım etmeli, harekete geçmelidir. Durarak, olayları süreçleri izleyerek başarı sağlanamaz. Burada en büyük görev KKTC hükümetindedir. Sonuçtan KKTC hükümeti sorumludur.” diye konuştu.

Kuzey Kıbrıs üniversitelerinin kalite, program ve fiyat açısından çok iyi bir yerde olduğuna dikkat çeken Güçlü “KKTC üniversitelerinde bir sorun görmüyorum. Kalitesiyle, programlarıyla fiyatlarıyla önemli bir konumda olan ciddi yatırımlar olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu. Güçlü boş kalan kontenjanların büyük bir sorun olduğunu vurgulayarak sorunun çözümü için tüm tarafların bir araya gelmesi gerektiğini kaydetti.  

 

 

Bu haber toplam 2021 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler