1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜNİVERSİTE KARIŞTI
ÜNİVERSİTE KARIŞTI

ÜNİVERSİTE KARIŞTI

'DAÜ, UBP’NİN ŞUBESİ' Çalışanlarının siyasi bir partiye üye olması yasaklayan DAÜ Tüzüğü’ne rağmen bazı üniversite yöneticilerinin “UBP delegesi” olduğunun ortaya çıkmasının yankıları sürüyor. UBP delegesi olduğu belirtilen DAÜ

A+A-

 

'DAÜ, UBP’NİN ŞUBESİ'

 

Çalışanlarının siyasi bir partiye üye olması yasaklayan DAÜ Tüzüğü’ne rağmen bazı üniversite yöneticilerinin “UBP delegesi” olduğunun ortaya çıkmasının yankıları sürüyor. UBP delegesi olduğu belirtilen DAÜ İdare Amiri Mudahar Akar, “Sadece biz mi göze battık”  diyerek kendini savunurken, DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe ise, “DAÜ, Vakıf Yönetim Kurulu’ndan Rektörlüğe kadar UBP’nin şubesi gibi çalışmaktadır” dedi

 

SADECE BİZ MİYİZ?..  

 

Mudahar Akar, “Sadece biz mi göze battık. DAÜ’de çalışanların tümü fişlenmesi lazım, bütününe bir işlem yapılması lazım. Yoksa 3 kişiye bir işlem yapılırsa olayı yargıya taşırım” yorumunda bulundu.

 

DAÜ: UBP ŞUBESİ…

 

DAÜ- SEN Başkanı Ulaş Gökçe de kamu çalışanlarının tümüne siyaset yasağının kaldırılması gerektiğini söylerken, “Ancak DAÜ’de yaşanan durum kendine münhasır bir durumdur. DAÜ, Vakıf Yönetim Kurulu’ndan Rektörlüğe kadar UBP’nin şubesi gibi çalışmaktadır” vurgusunda bulundu.

 

KIZI İŞE ALINDI…

 

DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe: “DAÜ –PER-SEN’in başkanı Mudahar Akar,UBP delegesi olması bizi şaşırtmamıştır. Akar’a delegeliğinin bir ödülü olarak daha 15 gün önce hediye verilmiş ve kızı münhalsız DAÜ’ye istihdam edilmiştir”

 

ÖZTOPRAK: HENÜZ BİR ÇALIŞMA BAŞLATMADIK

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Abdullah Öztoprak bazı üniversite üst düzey yöneticilerinin “UBP delegesi” olduğunun ortaya çıkmasının ardından bir çalışma henüz başlatmadıklarını açıkladı. YENİDÜZEN’e bilgi veren Öztoprak “Bugün bir çalışma başlatmayı planlıyoruz. Başka partilere de üye olan personel olduğu söyleniyor. Araştıracağız. Henüz görevden alınmalarıyla ilgili bir çalışma başlatmış değiliz. Ha istifa ederlerse bilemem” dedi.

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler