1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. United Medya’ya dört ödül
United Medya’ya dört ödül

United Medya’ya dört ödül

Basın Teşvik Ödülleri belirlendi, YENİDÜZEN Gazetesi’nden Meltem Sonay, "Haber", YENİDÜZEN Gazetesi’nden Didem Menteş "Röportaj" dalında, SİM TV’den Damla Dabis Özel "Haber Spikeri" ve SİM TV’den Mustafa Baflı "Genç Yetenek" Özel Ödülüne layik görüldü

A+A-

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği(KTGB), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü resepsiyonla kutlayacak.

Basın Teşvik Ödülleri’nin de verileceği resepsiyon, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Lokali’nde saat 19.30’da yapılacak.

Ödül Jüri Komitesi adına Komite Sekreteri Nezire Gürkan’ın yaptığı açıklamaya göre; ödüller Perihan Aziz, Mustafa Kortun, İzzet Volkan, Nezire Gürkan ve Belgin Demirel’den oluşan Ödül Jüri Komitesi tarafından toplam 3 toplantıda belirlendi.

Ödül alan isimlerde tüzük uyarınca, üyelik şartı da gözetildi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, “süreklilik, hak ediş, farkındalık yaratma, genel kabul, duyarlılık, meslek ruhu” gibi ilkeleri temel alan Komite, gelecek yıllarda köşe yazarlarına, dergi yayıncılığına/eklere ve kurumlara da ödül verilebilmesi için tüzükte açılım yapılmasını önerme kararı da aldı.

Kurul ayrıca, ödüllerde üyelik şartından hareketle, birliğin üye yapısını geliştirmesi gerektiği konusunda da görüş belirtti.

 

Ödüller…

Bu yıl ‘haber dalında’ YENİDÜZEN Gazetesi’nden Meltem Sonay, Havadis Gazetesi’nden Bertuğ Topal, TAK’tan Gözde Süreç Sarı ödüle layık görüldü.

Fotoğraf dalında TAK’tan Hüseyin Sayıl ödül aldı.

Röportaj dalında ise YENİDÜZEN Gazetesi’nden Didem Menteş, TAK’tan Rahme Çiftçioğlu ödüle layık görüldü.

TV Haber dalında BRTK’dan İçim Yalovalı, TV Haber Programı dalında ise Genç TV’den Baykan Gürses Özdağ, Haber Spikeri dalında SİM TV’den Damla Dabis Özel, Radyo Haber Programı dalında BRTK’dan Betül Arslan, Genç Yetenek Özel Ödülü dalında SİM TV’den Mustafa Baflı ödül aldı.

Barış Gazeteciliği dalında Kıbrıs Gazetesi’nden Ali Baturay ödüle layık görüldü.

Bu yıl ilk kez Medyada H. Çakmak Kültür Sanat Ödülü ise Tantana Mizah Dergisi’ne verildi.

 

 

Bu haber toplam 2805 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler