1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UMUTLARIMIZI YİTİRMEDİK'
UMUTLARIMIZI YİTİRMEDİK

'UMUTLARIMIZI YİTİRMEDİK'

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, “gelecek nesillere mesaj faaliyeti” başlattı. İnisiyatif üyelerinin katılımıyla Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen basın toplantısında, ileride gelecek nesillerin okuması için başlatıld

A+A-

 

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, “gelecek nesillere mesaj faaliyeti” başlattı.

İnisiyatif üyelerinin katılımıyla Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nde düzenlenen basın toplantısında, ileride gelecek nesillerin okuması için başlatıldığı belirtilen mesaj serisinin ilki okundu.

“Gelecek Nesillere Mesaj Var-1” başlığıyla, “gelecek nesillere, çocuklara” hitaben kaleme alınan ve İnisiyatif adına Ayşe Dönmezer tarafından okunan mesajda, petrol dolum tesisi yatırımının, ülkenin en nadide yerlerinden ve eko turizm yatırımlarının yapılmakta olduğu yerler olan Yedikonuk, Büyükkonuk, Karpaz bölgelerinin güzellikleri ve değerlerini yok edeceği, ülke için geri dönülmez zararlara neden olacağı görüşü yinelenerek bunları anlatmaya çalıştıkları kaydedildi.

Bu yatırımın turizme olumsuz etkilerini ilgili yetkililere de anlatılmaya çalışıldığı ifade edilen mesajda, “buna rağmen, ısrarla ve mantıksızca ‘sizin haklarınızı’ çalmak isteyenler vardır. Sizin ve ülkemizin güzel geleceğinin kirlenmesi, yok olmasını zerre kadar önemsemeden, yeniden seçilmek uğruna, bazı kişilerin daha çok para kazanması için, kirli bir işi adamıza sokmak için zemin oluşturmaya çalışıyorlar” denildi.

“UMUTLARIMIZI YİTİRMEDİK…MÜCADELEYE DEVAM…”

Bu konudaki kararlılığın da dile getirildiği mesajda, her türlü yöntem kullanılarak mücadeleye devam edileceği kaydedilirken henüz umutların yitirilmediği de belirtilerek şöyle denildi:

“Eğer tüm gayretlerimize karşın bu proje hayata geçerse, İnisiyatif olarak bu yatırımın ve getireceği tahribatın sorumluluğunun tamamen dönemin karar vericilerinin olduğunu sizlere bildirmek istiyoruz.”

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Basın toplantısında söz alan, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Asbaşkanı Teksen Köroğlu, Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Lefke Platformu Üyesi, TEMA KKTC Temsilcisi Ediz Tuncel ve Yeşil Barış Hareketi Başkanı Doğan Sahir de, “tüm kesimlerden yükselen itirazların ve toplumsal hassasiyetin” dikkate alınması gerektiğini ifade ederek bu konudaki kararlılıklarını ortaya koydular. Hükümete “derhal bu projeden vazgeçtiğini ve bir daha ülke gündemine böylesi projelerin alınmayacağını” açıklaması yönünde çağrı da yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 660 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler