1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Umurunda mı?
Umurunda mı?

Umurunda mı?

İkinci devre en fazla maç izlediğim sahalardan biri Göçmenköy. Bu sahayı beğeniyor musun diyorsanız. Cevabim hazır. Hayır beğenmiyorum. Bana Süper Lig’de üç kötü saha say derseniz. İlk sayacağım sahalardan biri Göçmenköy’dür. Bazı arkadaşları

A+A-

 

 

 

İkinci devre en fazla maç izlediğim sahalardan biri Göçmenköy. Bu sahayı beğeniyor musun diyorsanız. Cevabim hazır. Hayır beğenmiyorum. Bana Süper Lig’de üç kötü saha say derseniz. İlk sayacağım sahalardan biri Göçmenköy’dür.

Bazı arkadaşların aksine bu sahanın Göçmenköy’e avantaj sağladığı düşüncesine ben katılmıyorum. Çünkü kötü sahada iyi futbol oynanmaz. Hatta takım kötü futbolu kanıksarsa güzel sahada da iyi futbol oynayamaz. Göçmenköy’ün kötü futbolunun en büyük etmeni de bu sahadır diye düşünerek Atatürk Stadı’nın park yerine arabamı park edip açık olan arka kapıdan sahaya girdim. Sahada müthiş bir rüzgârın olduğunu ve zeminin de yine çok kötü olduğunu gördüm. Yaklaşık yıllık 50.000.000 TL sadece şans oyunlarından gelir elde eden devletin sporumuzu hiç UMURSAMADIĞINI düşündüm. Eğer umurlarında olsaydı son üç yılda spor için elde edilen yaklaşık 120.000.000 TL’nin üzerine yatılmaz bu kaynaklar gençlik ve spor için harcanırdı. Spordaki bu büyük gelire rağmen bizi böyle sahalara mahkûm etmezlerdi. Onların umurunda değil ama sporu yaşam biçimi gören bizlerin umurundadır. Bunları yazmak, söylemek, eleştirmek de bizim görevimizdir.

Maça geçtiğimizde ise zemin ve havanın kötü olması Çetinkaya’nın oyununu etkiler diye düşünen beni ikinci dakikada Ediz’le gelen golle yanıldığımı gösterdi. Bu golde defans ve kalecide çok büyük hata vardı. Dokuzuncu dakikada yine defans ve kaleci hatasıyla Çetinkaya ikinci gölü de Ediz’le buldu. Bu dakikadan sonra maç iki takım için de bitti görünümü verdi. Çetinkaya çok rahat bir oyun ortaya koydu. Göçmenköy ise maçı lehine çevirecek hiçbir çaba göstermedi.

İkinci yarı başladıktan iki dakika sonra Esin’le üçüncü golü bulan Çetinkaya oyunu tamamen bir antrenman havasına soktu. Pas çalışması yaparak kaleci Hasan’ın da bu çalışmaya katılmasını sağladı. Dördüncü golü de bulduktan sonra bazı oyuncuları değiştirip gençleri oyuna soktu. Yapılan değişiklikler Çetinkaya adına doğrulardı. Neticede kötü hava ve kötü sahaya rağmen LİDER kayıpsız bir hafta geçirdi.

Göçmenköy için ise diyeceğim bu yıl izlediğim en kötü oyunu oynadılar. Sanki lig bitmiş ve takım küme düşmüş havasındalar. Daha önceki maçlarda verdikleri mücadelenin yüzde ellisini vermediler. Kazanmak adına hiç bir organizasyon yapmadılar. Oyucular maçta sanki futbolu değil maçın bitmesini ve eve gitmeyi düşündüler.

Oysa daha ligin bitmesine beş hafta var. Göçmenköy’ün kalan maçlarına baktığımızda da ligde kalma umudu rakiplerine göre de hayli yüksek. Bu teslimiyet niye? Ha siz bir alt ligde oynamak arzusundaysanız o zaman başka. Benim size diyeceğim tek bir şey var. Yolunuz acık olsun.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler