1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÜMİTLİ OLMASAK UĞRAŞMAZDIK'
ÜMİTLİ OLMASAK UĞRAŞMAZDIK

'ÜMİTLİ OLMASAK UĞRAŞMAZDIK'

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, dün bir basın toplantısı düzenleyerek son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. KTFF Ahmet Sami Topcan Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Sertoğlu, Jerome Champagne’in ziyareti,

A+A-

 

 

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Jerome Champagne’in ziyaretinden Milli Futbol Takımı’na ve gündemdeki konular hakkında dün bir basın toplantısı düzenleyerek bilgi verdi. Champagne’in 1 Eylül 2012 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında anlaşmaya varıldığını belirten Sertoğlu, ülkemiz lig ve kupa şampiyonlarının Kosova takımları ile maç yapması için görüşmelere başlandığını açıkladı. Altyapı turnuvalarına daha fazla harcama yapacaklarını belirten Sertoğlu, Avrupa spor basınının önemli gazetelerini önümüzdeki ay adaya getirip tanıtım yapılacağını söyledi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, dün bir basın toplantısı düzenleyerek son günlerde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. KTFF Ahmet Sami Topcan Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Sertoğlu, Jerome Champagne’in ziyareti, KKTC Milli Futbol Takımı’nın VIVA World Cup 2012 hazırlıkları ve gündemde olan konular hakkında açıklamalar yaptı.

 

DIŞA AÇILIM KONUSU

 

FIFA Uluslarası Dış İlişkilerden Sorumlu eski Genel Sekreteri Jerome Champagne’in ziyareti ile sözlerine başlayan Sertoğlu son zamanlarda basında çıkan bazı köşe yazılarından rahatsız olduğunu söyledi. “Dış temas yapmadık diye eleştirildik, yapınca yine eleştirildik” diyen Sertoğlu, Champagne’nin ilk etapta konunun siyasi içeriği olduğu için gelmeye sıcak bakmadığını, 3 aylık bir çaba sonucunda adaya gelince iyi diyaloglar kurduklarını ve bunun sonucunda 1 Eylül 2012 – 30 Haziran 2013 tarihleri arasında danışmanlık konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

 

“ÜMİTLİ OLMASAK UĞRAŞMAZDIK”

 

Dışa açılım konusunda kulis yapılması gerektiğini söyleyen Sertoğlu, “böyle yapılmazsa UEFA Asbaşkanı Şenez Erzik’e giderdik bize yardım ederdi. Kıbrıslı Türkler kimsenin umurunda değil. Biz bu konuya inandık. Ümitli olmasak uğraşmazdık” diye konuştu. Federasyon’un dış temas yapması için bir yerlere gelmesi gerektiğini belirten Sertoğlu, önce federasyon binasını yaptıklarını, daha sonra borçları azaltarak güçlendiklerini ve bu aşamadan sonra dış temaslara önümüzdeki yıldan itibaran çok fazla ağırlık vereceklerini söyledi.

 

“KOSOVA İLE ANLAŞMAYA YAKINIZ”

 

“Champagne şu anda Kosova ve Filistin’in danışmanlığını da yapmaktadır. FIFA’da görevli olduğu zamanda başlattığı işleri bitirme çabası var” diye konuşan Sertoğlu, “Bu atılımlar futbolcular için de güzel atılımlar olacak. Kosova ile anlaşmaya yakınız. Ülkemiz lig ve kupa şampiyonları ile Kosova takımlarının sezon sonlarında maç yapmak için görüşmelerimiz olacak. Bu da şampiyon takımlarımız için değişik bir ödül olacaktır” diye konuştu.

 

“U13’LER İÇİN DEVAMLI TURNUVALAR YAPIP ÇOCUKLARIN GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

 

Hafta sonu tamamlanan U13 Panda Stix Futbol Şöleni’nin kendisini etkilediğini söyleyen Sertoğlu, “Minikler ile yıldızlar kategorilerinde gerçekleştireceğimiz turnuvalara daha fazla para aktaracağız. Ağustos ayı sonunda, Eylül ayı başıdna U13’ler için daha kapsamlı bir turnuva daha yapacağız. Bu çocukların daha çok antrenmana ihtiyacı var. Devamlı turnuvalar yapıp çocukların gelişmesini sağlayacağız” dedi.

 

MİLLİ TAKIM

 

Milli Takım’ın uzun bir aradan sonra tekrar toplandığına değinen Sertoğlu, 29 mayısta İstanbul Kemerbugraz’da Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün katkıları ile 1 haftalık kamp yapılacağını, 3 haziran gece yarısı Erbil’e hareket edileceğini ve burada güzel bir otelde 4 gün konakladıktan sonra 10 haziranda geri dönüleceğini aktardı.

 

“AVRUPA SPOR BASININI GETİRME PROJEMİZ VAR”

 

Dış temasların önümüzdeki yıl daha da artacağını belirten Sertoğlu önümüzdeki ay içerisinde önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyledi. “Avrupa’da spor basınında önemli 4-5 tane gazeteyi Champagne aracılığı ile ülkeye getirip buraları tanıtacağız” diyen Sertoğlu, basın toplantısında “KOP ile görüşmeye hazırım” mesajını da verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler