1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI TAMAMLANDI
ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI TAMAMLANDI

ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI TAMAMLANDI

DAÜ Uluslarası Futsal Turnuvası geçtiğimiz akşam oynanan final maçları ile tamamlandı.

A+A-

 

 

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslarası Futsal Turnuvası geçtiğimiz akşam oynanan final maçları ile tamamlandı.

Erkellerde şampiyon Nijerya, ikinci İran, üçüncü KKTC ve dördüncü Azerbaycan olurken kızlarda şampiyon KKTC, ikinci Kamerun, üçüncü Nijerya ve dördüncü Rusya oldu.

3 yıldır yapılan erkekler turnuvasında ilk yıl KKTC ve 2’nci yıl TC şampiyon olurken 2 yıldır yapılan kızlar turnuvasında ise üst üste 2 yıl KKTC şampiyon oldu.

Maçlar sonrasında organizasyon komiteleri olan DAÜ Spor İşleri ve DAÜ Sosyal Kültürel Aktiviteler Merkezi ile hakemlere madalya plaket ve hediyeler verilirken gol kral ve kraliçesine, yine en centilmen ve en iyi bay ve bayan oyunculara da hediyeler verildi.

Oyuncular adına da rektör Öztoprak'a organizasyona destek verdiği için teşekkür plaketi  verildi

Final maçını oynayan Nijerya ile İran oyuncu ve taraftarları sonuçta birbirlerine sarılarak tebrikte bulundular.

Ödüller rektör Öztoprak, yabacı öğrencilerden sorumlu rektör yardımcısı Hasimeipour,basın ve Halkla İlişkişer Müdürü Ekşici, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Sorumlusu ve Rektörlük Koordinatörü Tuncergil, Spor İşleri Müdürü Gonnolu, Öğrenci Konseyi Başkanı Soyşen  tarafından takdim edildi.

67 ülke bayrağı altında oynanan ve 2 bin kadar seyirci tarafından izelen maçlar ve sonuçta bu bayraklar altında çekilen fotoğraflar DAÜ, KKTC, TC ve tüm dünya için anlam ve mesaj veriyordu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler