1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI BAŞLADI
ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI BAŞLADI

ULUSLARARASI FUTSAL TURNUVASI BAŞLADI

Doğu Akdeniz Üniversitesi hem spor alanında kazanmış olduğu başarılar hem de kurulduğu ilk yıllardan beri spora vermiş olduğu önemle örnek bir üniversite oldu.

A+A-

 

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi  hem spor alanında kazanmış olduğu başarılar hem de kurulduğu ilk yıllardan beri spora vermiş olduğu önemle örnek bir üniversite oldu.

Spor alanında birçok başarılı organizasyona ev sahipliği yapan DAÜ’de, bir marka haline gelen  “Futsal Cup of Nation-Uluslararası Futsal Turnuvası” dün Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda başladı.

DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü ile Spor İşleri Müdürlüğü'nün işbirliğiyle, 2009-2010 Akademik Yılı’nda birincisi ve 2010-2011 Akademik Yılı’nda ikincisi düzenlenen “Futsal Cup of Nation-Uluslararası Futsal Turnuvası”, 2011-2012 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde  üçüncü  kez düzenleniyor. Her geçen gün öğrencilerin turnuvaya olan ilgisinin artmasıyla birlikte bu yıl ki organizasyonda toplam 18 erkek ülke takımı ile 6 bayan ülke takımı yer alıyor. DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan karşılaşmalarda erkekler 4 grupta, bayanlar ise 2 grupta mücadele edecek. 21 - 29 Mart 2012 tarihleri arasında oynanılacak olan grup maçlarının ardından  gruplarında ilk 2’ye giren takımlar çeyrek finale yükselerek çarpraz eşleşme yöntemiyle yarı finale kalan takımlar belirlenecek. 24 Nisan 2012 tarihinde oynanılacak olan yarı final maçlarının ardından ise galip gelen takımlar 25 Nisan 2012 tarihinde final oynamaya hak kazanırken, mağlup olan takımlar ise üçüncülük maçı oynayacaklar.

DAÜ nün futsal daki başarısı geçen hafta Beyrut’ta oynanan karşılaşmalarda 2. gelinerek kanıtlanmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler