1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ULUSLARARASI BİLİŞİM HUKUKU ÇALIŞTAYI BEDESTEN’DE
ULUSLARARASI BİLİŞİM HUKUKU ÇALIŞTAYI BEDESTEN’DE

ULUSLARARASI BİLİŞİM HUKUKU ÇALIŞTAYI BEDESTEN’DE

Dünyanın çeşitli yerlerinden uluslararası üne sahip hukukçu ve uzmanlar çalıştaya katılacak

A+A-

 

 

Uluslararası Bilişim Hukukçuları Birliği, KKTC’deki bazı bakanlık ve sivil toplum örgütlerinin katkısıyla yarın “Uluslararası Bilişim Hukuku Çalıştayı” düzenliyor.

 

Lefkoşa’da Bedesten’de saat 10.00’da başlayacak ve 14.30’a kadar sürecek çalıştaya, bilişim konusunda uluslararası uzmanlar katılacak.

 

Uluslararası Bilişim Hukuku Çalıştayı Organizasyon Komitesi’ni temsilen Salih Can Doratlı’nın açıklamasına göre, dün ve bugün Güney Kıbrıs’ta düzenlenen Uluslararası Bilişim Konferansı kapsamında yer alacak çalıştay Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Kıbrıs Türk Barolar Birliği, KKTC Telsim, Major Music Centre ve Doratlı & Saydam Hukuk Bürosu’nun katkılarıyla yapılacak.

 

Uluslararası uzmanların yanında “Bilişim Hukuku”nun KKTC’deki yeri ve geleceği hususlarında yerli konuşmacıların da söz alacağı ve görüş alış verişinin yapılmasına olanak sağlayacak tartışma bölümlerini de içeren çalıştayda, simültane çeviri yapılacak.

 

Salih Can Doratlı, dünya genelinden hukukçuların katılımıyla çalıştayın KKTC’de yapılmasının önemine işaret ederek, Güney Kıbrıs’ta yapılan Uluslararası Bilişim Hukuku Konferansı’na katılmış birçok uzman ve uluslararası üne sahip hukukçunun katılacağı çalıştayın KKTC’nin tanıtımı adına son derece önemli olduğunu vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1013 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler