1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ULUDAĞ VE HRİSANTU’YA 'YÜCEL KÖSEOĞLU YENİDEN YAKINLAŞMA ÖDÜLÜ'
ULUDAĞ VE HRİSANTU’YA YÜCEL KÖSEOĞLU YENİDEN YAKINLAŞMA ÖDÜLÜ

ULUDAĞ VE HRİSANTU’YA 'YÜCEL KÖSEOĞLU YENİDEN YAKINLAŞMA ÖDÜLÜ'

“Yücel Köseoğlu Yeniden Yakınlaşma Ödülü”, araştırmacı-gazeteci Sevgül Uludağ ile film yönetmeni Panikos Hrisantu’ya veriliyor

A+A-

 

 

ASTRA Radyosu, Yücel Köseoğlu anısına tesis ettiği “Yücel Köseoğlu Yeniden Yakınlaşma Ödülü”nü iki toplumun barış içinde yaşama mücadelesine yaptıkları katkılar nedeniyle araştırmacı-gazeteci Sevgül Uludağ ile film yönetmeni Panikos Hrisantu’ya vermeyi kararlaştırdı. YENİDÜZEN gazetesinden Sevgül Uludağ’a ve yönetmen Panikos Hrisantu’ya “Yücel Köseoğlu Yeniden Yakınlaşma Ödülü” 25 Haziran 2012 Pazartesi akşamı belediye kültür merkezinde verilecek. ASTRA’nın açıklaması şöyle:

“ΑSΤRΑ Radyo İstasyonu Yönetim Kurulu Kıbrıslı mücadeleci, öğretmen, sanatçı ve mütercim Yücel Köseoğlu’nun anısına Yeniden Yakınlaşma Ödülü verilmesini kurumsallaştırmayı kararlaştırmıştır. Bu ödül için oluşturulan bağımsız komitenin üyeleri:

1.    Valentinos Polikarpu, Siyasal Bilimci, ASTRA Y.K. komite koordinatörü

2.    Niyazi Kızılyürek, Akademisyen, Kıbrıs Üniversitesi

3.    Yannos İoannu, Akademisyen, Kıbrıs Üniversitesi

4.    Nikos Muduros, Türkolog, Cumhurbaşkanı’nın Özel Danışmanı

5.    Hasan Kahvecioğlu, Gazeteci

6.    Rena Hoplaru, Eğitimci

7.    Beran Cemal, Siyasal Bilimci

Komite kısa bir süre önce yaptığı toplantıda ilk Yücel Köseoğlu Yeniden Yakınlaşma Ödülü’nün araştırmacı-gazeteci Sevgül Uludağ ile film yönetmeni Panikos Hrisanthu’ya verilmesini kararını almıştır.

Sevgül Uludağ ve Panikos Hrisanthu kültür ve yazın alanındaki çalışmaları ve iki toplumun ortak vatanlarında barış içinde bir arada yaşamaları mücadelesine katkıları nedeniyle ödül komitesinin oybirliğiyle aldığı kararla ilk Yücel Köseoğlu Yeniden Yakınlaşma Ödülü’ne layık görülmüşlerdir.

Limasol’daki “Panos Solomonidis” Belediye Kültür Merkezi’nde 25 Haziran 2012 Pazartesi akşamı saat: 19.30’da Yücel Köseoğlu’nun anısına gerçekleştirilecek etkinlikte Yeniden Yakınlaşma Ödülü sahiplerine verilecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 643 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler