1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜLKEMİZ FUTBOLU KONUŞULDU
ÜLKEMİZ FUTBOLU KONUŞULDU

ÜLKEMİZ FUTBOLU KONUŞULDU

LAÜ, “KKTC’de Dünden Bugüne Futbol Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlendi.

A+A-

 

 

 

Lefke Avrupa Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen “KKTC’de Dünden Bugüne Futbol Sorunları ve Çözüm Önerileri” panele, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, KTSYD Başkanı Ogün Genç Kaçmaz ve Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip konuşmacı olarak katıldı

 

Lefke Avrupa Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri tarafından “KKTC’de Dünden Bugüne Futbol Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlendi.

LAÜ Teknoloji Merkezi Sinema Salonu’nda dün saat 11.00’de başlayan panele Kıbrıs Türk Futbol Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Gençkaçmaz ve Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip konuşmacı olarak katıldı.

İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisi Emre Karaman’ın ders kapsamında gerçekleştirdiği panelde, KKTC’de spor alanında yaşanan sorunlar ile uluslararası alanda spora uygulanan ambargolar tartışıldı.

 

SERTOĞLU: “KISIR DÖNGÜ İÇİNDEYİZ”

Sertoğlu, öncelikle kendilerine güzel ve sıcak bir ortam hazırladıları için LAÜ İletişim Fakültesi’ne ve öğrencilerine teşekkür dileklerinde bulundu. Sertoğlu, dünyanın her yerinde olduğu gibi KKTC’de de sporun en önde gelen dalının futbol olduğunu ancak ülkeye uygulanan uluslararası ambargolar nedeniyle kendi içlerinde kısır bir döngü yaşadıklarını belirtirken, bundan sonra özel çabalar sayesinde bunları aşabileceklerini dile getirdi.

 

GARİP AMBARGOLARA DEĞİNDİ

Garip ise KKTC’de özel ya da kişisel anlamda futbol oynamanın zor olduğunu ve 1974’ten önce liglerde futbolcuların çok rahat bir şekilde Türkiye takımlarında oynayabildiğini bugün ise uygulanan amborgolar nedeniyle oynayamadıklarını belirtti.

 

KAÇMAZ ÜLKEMİZ VE TÜRKİYE SPOR BASININI DEĞERLENDİRDİ

Üç yıldır Spor Yazarları Derneği Başkanlığı yapan Gençkaçmaz da KKTC ve Türkiye’deki basın çalışanları, spor yorumcuları ya da köşe yazarları arasında etik ve objektiflik açısından büyük bir fark olduğunu vurguladı. KKTC’de spor camiasında çalışanların olaylara daha objektif ve tarafsız bir gözle yaklaşabildiğini, Türkiye’de ise  bundan bahsetmenin zor olduğunu çünkü Türkiye’de insanların taraf tutmalarından dolayı  bu etkiden kurtulamadıklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 457 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler