1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÜLKEDE HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİLDİR'
ÜLKEDE HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİLDİR

'ÜLKEDE HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİLDİR'

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, her şeyin güllük gülistanlık olmadığının görüldüğünü kaydetti.

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, her halükarda Hükümet edenlere ülkede var olan sorunu çözme görevi düştüğüne işaret ederek, ülkede her şeyin güllük gülistanlık olmadığının görüldüğünü kaydetti.

Meclis’te kendisine yönelik olarak yapılan eleştirilere de yanıt veren Cumhurbaşkanı Eroğlu, ne başbakanlık, ne milletvekilliği, ne de Cumhurbaşkanlığı döneminde BRTK’ya veya herhangi bir başka yayım kuruluşuna, şu veya bu yönde yayın yapma telkin veya isteğinin olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Mehmet Özkardaş başkanlığındaki 4 İlahiyat Fakültesi mezunu din görevlisini kabulünde yaptığı konuşmada, ülkede sorunlar olduğunu, sorunların çözümüne yönelik çalışma bulunduğunu anlatarak, Kıbrıs sorunundan kaynaklanan sorunlar olmasına karşın birçok konunun içte çözümünün mümkün olduğunu belirtti.

Eroğlu, Cumhurbaşkanı olarak kendisinin mümkün olduğunca Hükümet’e müdahale etmemeye özen gösterdiğini, bazı durumlarda görüşlerini gerek kamuoyu, gerekse Başbakan ile görüşmelerinde dile getirdiğini söyledi.

Eroğlu, yıllarca başbakanlık yapmış biri olarak tecrübelerini istenmesi halinde paylaşmaya hazır olduğuna işaret ederek, “Tabii istenilirse” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 641 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler