1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ULAŞTIRMA'YA 'SİYAH ÇELENK'
ULAŞTIRMAYA SİYAH ÇELENK

ULAŞTIRMA'YA 'SİYAH ÇELENK'

Tel-Sen Yarın Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı’na ‘Siyah Çelenk’ bırakacak… Tel-Sen’in konu ile ilgili açıklaması şöyle...

A+A-

 

 

Tel-Sen Yarın Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı’na ‘Siyah Çelenk’ bırakacak… Tel-Sen’in konu ile ilgili açıklaması şöyle;

        

  Meclise sunulan; Türk Cemaat Meclisi (Konsolide Fonu) İnkişaf Sandığı (Değişiklik) Yasa Tasarısı ve Hazine Malları (Değişiklik) Yasa Tasarısının Toplumsal varlıklarımızın el değiştirilmesinin, peşkeş çekilmesinin, önünün açılacağını öngören sendikamızın geçen haftadan bu yana başlattığı eylemleri devam etmekte ve her geçen gün artarak grev ve süresiz greve doğru gitmektedir.

Bugün Kaymaklı çemberinde pankartlı eylem ve bildiri dağıtarak halkımıza seslenen Tel-Sen Yönetim Kurulumuz, salı günü saat 10:00’da kabul edilmesinin bize göre mümkün olmayan yasa değişikliklerini Meclise sunan Bayındırlık Ulaştırma Bakanlığı’na siyah çelenk koyarak, Bayındırlık Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’i kınayacak ve Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan basına açıklama yapacaktır.

Öte yandan Tel-Sen, sendikalar mukayitliği’ne gerekli bildirimi yapmış ve süresiz grev dahil yasal hakları doğrultusunda her türlü eylemi yapma kararı aldığını bildirmiştir. Bu bağlamda Tel-Sen tüm Telekomünikasyon Dairelerinde cuma gününden itibaren süresiz grev başlatabilecektir.

 

 

 

 

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler