1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ulaş, AB Kriterlerinin uygulanması çağrısında bulundu
Ulaş, AB Kriterlerinin uygulanması çağrısında bulundu

Ulaş, AB Kriterlerinin uygulanması çağrısında bulundu

Ulaş, halka daha kaliteli bir yaşam sunmak için sağlıktan, mahkemelere kadar pek çok alanda Avrupa Birliği kriterlerinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

 

Bağımsız cumhurbaşkanı adayı Mustafa Ulaş, halka daha kaliteli bir yaşam sunmak için sağlıktan, mahkemelere kadar pek çok alanda Avrupa Birliği kriterlerinin hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Mustafa Ulaş yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm partilerin bir çözümle Avrupa Birliği’ne gireceğimiz konusunda hem fikir olduğuna göre, çözüm olsun olmasın, insanlarımızın daha kaliteli bir hayat yaşamaları için neden AB kriterlerini normlarını alıp uygulamıyoruz” dedi.

Mustafa Ulaş, tarımsal kimyasalların kullanımına, elektrik ücretlerine, mahkeme sürelerine Avrupa kriterlerinin getirilmesi gerektiğini savundu.

İFADE ALINIRKEN AVUKAT BULUNDURMAK ZORUNLU OLMALI

Polis tarafından gönüllü ifade adı altında zorla ifade alındığını da ileri süren Ulaş, “Gönüllü ifade diyerek mahkemelerde insanlarımız yargılanıyor,nerede AB ölçüsü.İfade alınırken avukat bulundurmak zorunlu hale gelirse,bunun önüne geçilir” dedi.

Vatandaşlığa geçmiş anne babanın burada doğan çocuklarının vatandaş yapılmadığını ileri süren Ulaş,“7, 15, 20, 25 yıl burada kalmış, çocukları burada dünyaya gelip burada okumuş, burayı vatan bilmiş insanlar vatandaş olamamış... Hani nerede AB ölçüleri” dedi.

Bazı cumhurbaşkanı adaylarının Türkiye kökenli vatandaşların bir çözümden sonra Kıbrıs’ta kalmasının kırmızı çizgilerinden olduğu yönde açıklamalarda bulunduğunu kaydeden Ulaş, “Ama bakıyoruz bu kişilerin partilerine, tek bir milletvekili yok,tek bir üst düzey yönetici yok, bu partilerden tek bir müsteşar,tek bir müdür yok...Hani Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesindeki Eşitlik,Hak Adalet anlayışı...” dedi.

Çalışanların yüzde 40’ı aşan ekonomik kayba uğradığını savunan Mustafa Ulaş, bu kapsamda ülkede AB’deki sosyal devlet anlayışının gözetilmediğini ileri sürdü.

Mustafa Ulaş ayrıca ülkede uyuşturucu kullanma yaşının 11’lere düştüğünü savundu.

(tak)

Bu haber toplam 1233 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler