1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UKÜ’DEN UNUTULMAYACAK BİR ŞENLİK
UKÜ’DEN UNUTULMAYACAK BİR ŞENLİK

UKÜ’DEN UNUTULMAYACAK BİR ŞENLİK

UKÜ geleneksel “Yaza Merhaba Şenlikleri”nin 14.sünü bu yıl 9 – 12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

A+A-

 

 

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) geleneksel “Yaza Merhaba Şenlikleri”nin 14.sünü bu yıl 9 – 12  Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriyor. UKÜ, birbirinden ünlü isimlerin söyleşileri, konserler, yarışmalar, spor etkinlikleri ve özel performanslar ile öğrencilerine ve ilgi duyan herkese unutulmaz bir şenlik yaşatmaya hazır.

Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerini de unutmayan UKÜ, bu yılın temasını “Ritimlerin Uyumu” (Harmony of Rhythms) olarak belirledi. “Ritimlerin Uyumu” 46 değişik ülkeden gelen ve gün geçtikçe de sayısı artan uluslararası öğrencilerin farklı kültürlerinin uyum içinde bir arada olması özelliğini vurguluyor.

Kültür, sanat, spor ve eğlencenin içiçe olacağı etkinliklerde ünlü ses sanatçıları, sevilen dizi ve tiyatro oyuncuları, televizyon spikeri ve çeşitli müzik grupları yer alacak.

 

HAYKO CEPKİN, YENİ TÜRKÜ VE MANGA’DAN MUHTEŞEM KONSERLER

Bu yıl 14.’sü düzenlenecek UKÜ Yaza Merhaba Şenlikleri’nde müzik dünyasının birbirinden renkli ve sevilen isimleri konserler verecek. Şenliklerin ilk günü 9 Mayıs’ta saat 21:30’da farklı tarzıyla rock dünyasının sevilen ismi “Hayko Cepkin” sahne alacak. Şenliklerin 2. gününde saat 21:30’da  Türkiye’nin efsaneleşen müzik gruplarından “Yeni Türkü” konseri gerçekleştirilecek. UKÜ Yaza Merhaba Şenlikleri’nin son günü 12 Mayıs’ta saat 21:30’da, Türkiye’yi 2010 yılında Eurovision’da da temsil eden ve ikinci olan “alternatif  rock” müziğin önemli ismi “Manga” grubu sahne alacak .

Yaza Merhaba Şenlikleri’nde televizyon dünyasının birbirinden önemli isimlerini de konuk edecek olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin açılış konuğu “Babam İçin” dizisinin oyuncularından Hasan Kaçan olacak. Çevik Uraz Konferans Salonu’nda saat 11.00’de başlayacak söyleşinin ardından yine aynı gün saat 15:00’te “Acemi Cadı” dizisiyle ünlenen ve bugünlerde en çok izlenen dizilerden “Kuzey Güney”de Kuzey’in sevgilisi Zeynep rolünde oynayan Merve Boluğur UKÜ’nün konuğu olacak. 10 Mayıs saat 11:00’de  Türkiye’nin en çok izlenen ve güldüren programlarından “BKM Mutfak” oyuncuları Pelin Öztekin ve Murat Eken söyleşisi yer alacak. Yine aynı gün saat 15:00’te ise “Pis Yedili” dizisinin başrol oyuncuları Kadir Doğulu ve Melis Babadağ öğrencilerin karşısına çıkacak. Yaza Merhaba Şenlikleri’nin önemli konuklarından, tiyatro ve sinema oyuncusu Mehmet Aslantuğ da 11 Mayıs saat 15:00’te UKÜ’lülerle söyleşi gerçekleştirecek. Şenliklerin son gününde ise saat 15:00’te futbolun sadece erkeklere hitap eden bir spor dalı olmadığını kanıtlayan ve Türkiye’de tüm spor camiasından takdir toplayan  NTV Spor’un beğenilen program sunucularından Dilara Gönder UKÜ’nün konuğu olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler