1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Uğur Mumcu unutulmadı
Uğur Mumcu unutulmadı

Uğur Mumcu unutulmadı

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22'nci yılında, suikasta uğradığı ve adı verilen sokaktaki evininin önünde törenle anıldı.

A+A-

 

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, öldürülüşünün 22'nci yılında, suikasta uğradığı ve adı verilen sokaktaki evininin önünde törenle anıldı. Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun suikasta uğradığı sokaktaki evininin önünde yapılan anma törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kılıçdaroğlu, Mumcu'nun evinde eşi Güldal Mumcu, kızı Özge Mumcu ve oğlu Özgür Mumcu ile bir süre görüştütü. Kılıçdaroğlu, daha sonra Mumcu ailesi ile "Faili Meçhuller Anıtı''na çelenk koydu. Mumcu ailesi ile Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'nun anıtına karanfil ve yaktıkları mumları bıraktı.
Tören, Mumcu anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla son buldu.  Mumcu'nun Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma etkinliğine de TBMM Başkanvekili ve eşi Güldal Mumcu, kızı Özge, oğlu Özgür Mumcu ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Uğur Mumcu'nun kabrine, Güldal, Özge ve Özgür Mumcu çiçek bırakıp, mum yaktı.
Mumcu'nun kabrini ziyarete gelenlere teşekkür eden Güldal Mumcu, ''Ruhu şad olsun. Nurlar içinde yatsın'' dedi.
Bu arada, ilkokul ücüncü sınıfa giden 8 yaşındaki Ilgın Tilkioğlu da üzerinde ''İzindeyim Uğur Amca'' yazan karnesini Mumcu'nun mezarına bıraktı. Tilkioğlu, ''Fikirlerinin doğrultusunda, izindeyim. Seni unutmayacağım'' ifadesini kullandı. Vatandaşlar da Mumcu'nun kabrine kırmızı karanfil bıraktı. (aa)

Bu haber toplam 711 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler