1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Ufkumuz' geniş
Ufkumuz geniş

'Ufkumuz' geniş

Mormenekşe-Serdarlı maçı öncesi kalite açısından beklentiler büyüktü. Zirveye oynayan, GG’den sonra direkt terfi şansı en yüksek olan ve sezon başından beridir GG dışında ciddi şekilde takdir gören iki takımın mücadelesi tatmin etmedi. Ancak Ufuk Fı

A+A-

 

 

Mormenekşe-Serdarlı maçı öncesi kalite açısından beklentiler büyüktü. Zirveye oynayan, GG’den sonra direkt terfi şansı en yüksek olan ve sezon başından beridir GG dışında ciddi şekilde takdir gören iki takımın mücadelesi tatmin etmedi. Ancak Ufuk Fırat’ın kaliteli oyunu, disiplini, takımına kazandırdığı motivasyon ve 1-0 galip durumdayken, özellikle ikinci devrede sağladığı soğukkanlılık, Serdarlı’nın en büyük kazancı oldu. Hatta bu kazanç üç puanın da ötesindedir. Çünkü ileriki haftalardaki zor maçlarda Serdarlı’nın en önemli silahı belki de bu olacak. Çakılı savunma, direnç gösteren bir orta saha, ancak pozisyon bulmakta zorlanan bir forvet arasında, uyumu sağlatmayı başaran Ufuk Fırat’ın yanı sıra, zaman zaman etkili olan Ümit ve Salih’le rakibin ileriye çıkışlarını engelleme açısından iyi işler yapıldı. Sami Ergazi’nin yokluğunda geriden istediği gibi çıkamayan Mormenekşe karşısında Serdarlı’nın yapması gereken gol bulup, topu rakip yarı sahada tutmak ve oyunu kontrol etmekti. Şiddetli rüzgar ve yer yer bozuk zeminden dolayı oluşan olumsuzluklara, uzun ve yüksekten oynama isteği de eklenince ilk devrede istenilen gol bulunamadı. Ancak ikinci devrede eksik rakip karşısında orta alanda pas yaparak ileriye organize şekilde çıkmayı başaran kırmızı beyazlılar, pozisyon da bulmalarına karşın Ufuk’un duran toptan gelen golüyle skor üstünlüğünü de yakalayarak, maçın sonuna kadar galibiyeti korumayı başardılar. Üç puan ligde ikinci sıraya yükselmelerini sağlarken, kazanılan moral gerçek anlamda bir artı oldu. Mormenekşe’de ise eksikler yanında Yusuf’un oyun dışı kalmasıyla istenilen oyun sahaya yansıtılamadı. Hücumda etkili silah Sami Ergazi’nin olmaması, Cemil’in kişisel mücadelesine arkadaşlarının yeterince destek verememesi, hücumda çoğalamamaları ve orta alanda yeterince paslaşamayınca oyun üstünlüğünün sağlanamaması, kırmızı yeşillilerin handikapları oldu. Golden sonra bir eksik olmalarına rağmen mücadele anlamında yeterli oldular, ancak sabit rakip savunmayı aşarak gol bulacak pozisyonları yeterince üretemediler. Sonuç olarak ta ikinci devredeki üçüncü maçlarından da galibiyet çıkaramadılar.

Ecvet Kanatlı genelde iyi bir yönetim gösterdi. Yusuf’un kırmızı kart pozisyonunu bulunduğum yerden bir müdahale olarak algıladım. Son adam olduğu için de kırmızı kart doğru karardı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler