1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UEFA’DAN KTFF’YE CEVAP
UEFA’DAN KTFF’YE CEVAP

UEFA’DAN KTFF’YE CEVAP

Güney Kıbrıs takımlarından Apoel’in Şampiyonlar Ligi D Grubu 5’inci maçında Zenit ile St. Petersburg’ta karşı karşıya geldiği maçta Zenit takımı taraftarlarının tribünlerde Kuzey Kıbrıs bayrağı yakması tepkilere maruz kalmıştı. Olay ile

A+A-

 

 

 

Güney Kıbrıs takımlarından Apoel’in Şampiyonlar Ligi D Grubu 5’inci maçında Zenit ile St. Petersburg’ta karşı karşıya geldiği maçta Zenit takımı taraftarlarının tribünlerde Kuzey Kıbrıs bayrağı yakması tepkilere maruz kalmıştı. Olay ile ilgili olarak Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu UEFA Başkanı Michel Platini’ye Başkanı Hasan Sertoğlu imzası taşıyan bir mektup göndererek bu tarz davranışların FIFA ve UEFA tarafından cezalandırılmasını istedi.

 

KTFF’NİN MEKTUBU

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun, UEFA Başkanı Michel Platini’ye başkan Sertoğlu imzası ile 25 Kasım 2011 tarihinde yazdığı mektupta özetle Şampiyonlar Ligi maçında Apoel ile Zenit takımları arasında St. Petersburg’ta oynanan maçta taraftarların maçta gösterdiği davranış ve Kuzey Kıbrıs bayrağını yakmaları konusunun endişe verici olduğu ve yapılan bu davranışın ırkçı tansiyonu ve etnik düşmanlığı kışkırtıcı nitelikte olduğu belirtildi. Mektupta FIFA’nın yineleyerek ırkçılığa karşı bir duruş sergilediği şu günlerde Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu olarak FIFA Tüzüğü ve uygulamaları doğrultusunda mümkün olan en güçlü şekilde söz konusu kulübün ve taraftarların cezalandırılmasını talep edildi. FIFA’nın bunu gerçekleştirmesi etnik ve dini düşmanlığın futbolun bir parçası olamayacağını göstergesi olacağı vurgulandı.

 

UEFA’DAN GELEN CEVAP

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun yazdığı mektuba cevap 8 Aralık 2011 tarihinde geldi. UEFA Disiplin Servisi Yasal Danışmanı Veron Mosengo - Omba tarafından gönderilen cevap nitelikli mektupta özetle Başkan Michel Platini’ye gelen mektup için teşekkürlerini iletirken, konuyu dikkatle okudukları belirtildi. Başkan Platini’nin bu tarz konularla bireysel olarak ilgilenemeyeceği belirtilen yazıda UEFA Kontrol ve Disiplin Organı konu ile ilgili en uygun disiplin eylemini gerçekleştireceği belirtildi. Kontrol ve Disiplin Organı’nın konuyu ilerleyen toplantılarda ele alacağı ve disiplin usulleri doğrultusunda konuyu görüşecekleri belirtildi. Mektubun son bölümlerinde konu ile ilgili kararı UEFA web sayfasında yayınlayacakları belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler