1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜÇÜNCÜ YARIŞ KOŞULDU
ÜÇÜNCÜ YARIŞ KOŞULDU

ÜÇÜNCÜ YARIŞ KOŞULDU

Shark Energy’nin ana sponsorluğunu üstlendiği Rc Şampiyonasının 3’üncü ayağı 21-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

Shark Energy’nin ana sponsorluğunu üstlendiği Rc Şampiyonasının 3’üncü ayağı 21-22 Temmuz tarihlerinde Lefkoşa Organize Sanayi bölgesinde bulunan Ncrc Arena’da gerçekleştirildi. Yazın kavurucu sıcağında özel olarak klimalandırlmış pistte yarışan 17 yarışmacı, birinci olmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele verdi. Serbest antreman turlarını Deniz Plaza Rc Team üyesi Ahmet Akber birinci bitirirken, eleme turlarında yine Deniz Plaza Rc Team üyesi Niyazi Ertem Deniz birinciliği elde etti ve finallere en ön sıradan çıkma hakkı kazandı. 3 farklı finali 3 farklı isim kazanınca yarışmanın sonucunu averajlar belirledi. Buna göre serbest antreman ve eleme turlarında ikinci sırada kalan Team Ncrc üyesi Barış Türkay , finaller sonrası birinciliğini ilan ederken, ikinciliği Ahmet Akber, üçüncülüğü ise Ferhat Çağlıoğlu (Deniz Plaza Rc Team) elde etti.

Yarışma sonunda yapılan 2 turu en hızlı dönenin ödüllendirileceği hız yarışmasını ise ufak bir farkla Team Ncrc üyesi Mustafa Buda kazandı.

 

GENEL SIRALAMA

Deniz Plaza, The Ship Inn Hotel, Zirve Sigorta, Techpoint, Haber KKTC ve Temedya’nın yan sponsorluklarını üstlendiği Team Ncrc tarafından organize edilen Shark Energy Championship 2012 de ilk 10 puan durumu şöyle:

 

1-       Ahmet Akber – 459

2-       Ferhat Çağlıoğlu – 458

3-       Barış Türkay – 455

4-       Niyazi Ertem Deniz – 450

5-       Nidai Kordal – 443

6-       Umut Öztümen – 442

7-       Behzat Beysun – 441

8-       Uğur Zorlu – 438

9-       Adnan Berkay – 428

10-    Umut Türkay - 425

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 443 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler