1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜCRETSİZ SAĞLIK SORUN OLDU
ÜCRETSİZ SAĞLIK SORUN OLDU

ÜCRETSİZ SAĞLIK SORUN OLDU

Öykün, LTB çalışanlarına sağlık hizmetlerinden yararlanmada sağlanan kolaylıkların diğer belediye çalışanlarına da sağlanmasını istedi.

A+A-

 

Yeni Erenköy Belediye Başkanı Özay Öykün, Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarına sağlık hizmetlerinden yararlanmada sağlanan kolaylıkların diğer belediye çalışanlarına da sağlanmasını istedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Öykün, belediyelerde yıllardır çalışanların sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı ödemelerinde sıkıntılar yaşandığını, bunun sonucunda da sağlık hizmetlerinden yararlanılamadığını kaydetti.

Öykün, Sağlık Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı çalışmayla birlikte Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarına hastanelerde ve bazı özel kliniklerde sıra numarası almadan ücretsiz hizmet alma imkanı sağlanırken, diğer belediye çalışanlarının durumunun göz ardı edildiğini kaydetti.

Bu kararın, diğer belediye çalışanları da göz önüne alınarak uygulanması gerektiğini belirten Öykün, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği ve Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası’nın Lefkoşa Belediye çalışanlarına vaat ettiği hizmetin diğer çalışanları da kapsayacak şekilde düzenlenmesini istedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 521 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler