1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜÇ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
ÜÇ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

ÜÇ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Girne’de 12 Ağustos sabaha karşı meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili bağlantılı olarak 3 kişi tutuklandı

A+A-

 

 

 

Girne’de 12 Ağustos sabaha karşı meydana gelen silahlı saldırı ile ilgili bağlantılı olarak 3 kişi tutuklandı. Girne’de Ali Kafesçi’nin ikametgahına yapılan saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma neticesinde Muvaffak Yönlüer, Zeki Özkaralı ve Pembe Kastanbolu şüpheli olarak gözaltına alındı. Evin penceresine av tüfeği ile iki el ateş edip kuzeye bakan alüminyum pencerenin camlarını kırdıkları iddia edilen zanlılar, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Polis Çavuşu Hüseyin Göğmen’i mahkemeye tanık olarak dinletti. Göğmen, mahkemede yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.  

 

BİR KİŞİ ARANIYOR

Hüseyin Göğmen, Girne’de 19 Mayıs caddesi üzerindeki Astro Süpermarket yanında bulunan Ali Kafesçi’ye ait evin sabah saat 05.00 sıralarında kurşunlaması olayıyla bağlantıları olduğu düşünülen zanlıların tutuklandığını söyledi. Tahkikatın yeni başladığını alınması gereken ifadeler olduğunu aktaran polis çavuşu, olayla ilgili olarak aranmakta olan bir şahsın olduğunu dolayısıyla zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Melek Esendağlı da polis çavuşunun talebini dikkate alarak tahkikatın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlıların bir gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler