1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜÇ KIRMIZI KARTA TOPLAMDA DÖRT MAÇ
ÜÇ KIRMIZI KARTA TOPLAMDA DÖRT MAÇ

ÜÇ KIRMIZI KARTA TOPLAMDA DÖRT MAÇ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu Telsim Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı Gruplarında kurula intikal ettirilen müsabakaları inceledi.

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu Telsim Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı Gruplarında kurula intikal ettirilen müsabakaları inceledi.

Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynanan Düzkaya-Çetinkaya Telsim Süper Lig müsabakasında 29’uncu dakikada rakibini iki eliyle boğazından tutup şiddetle iterek yere düşürdüğü nedeni ile maçın hakemi tarafından oyundan ihraç edilen Düzkaya futbolcusu Serdar Dural’a ilgili kulübün savunması ve maç görüntüleri izledikten sonra adı geçen oyuncunun hakem raporunda belirtildiği gibi herhangi şiddetli bir harekette bulunmadığı, sadece rakip oyuncuyu omzundan hafifçe ittiği tespit edildiğinden, Disiplin Talimatı 37 1 (a) uyarınca 1 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi. Yine aynı maçta kırmızı kart gören Çetinkaya futbolcusu Uğur Sönmez’e rakip oyuncuya kasten tekme vurma, dirsek atma ve benzeri hareketler (Şiddetli hareket) nedeni ile 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesini kararlaştırdı.
Yine aynı maçta Düzkaya taraftarlarının hakeme yönelik çirkin ve kötü tezahüratlarda bulundukları gözlemci raporunda tespit edildiğinden adı geçen kulübe Disiplin Talimatı 55(1)’in ihlalinden dolayı ayni maddenin 2. fıkrası uyarınca “ihtar” cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Mormenekşe Cemal Balses Stadı’nda oynanan Mutluyaka-Dipkarpaz Telsim İkinci Lig Doğu Grubu müsabakası esnasında maçın hakemine yönelik sarf etmiş olduğu hakaret (hakem ve gözlemci raporlarına dayanılarak) nedeni ile Mutluyaka yöneticisi Mustafa Demiriz’e Disiplin Talimatı 43/1 (b)uyarınca 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine ve işbu cezaya ek olarak aynı talimatın 95. maddesinin de uygulanmasına oybirliği ile karar verildi.

Sarı kart cezalıları: İbrahim Akdeniz (Hamitköy), Sedat Baş (Yenicami), Erhan Yeşilyayla (Denizli), Fırat Oğlak (Pınarbaşı), Mustafa Sakallı (Türkmenköy), Arif Dayı (Dağyolu), Mustafa Arnavut (Lapta), Nazif Tanrıöver (Karşıyaka), Süleyman Devecioğlu (Maraş), İbrahim Kırşen (Lapta), Fuat Olgan (Türkmenköy), Erkan Taş (Hamitköy).

 

Kırmızı kart cezalıları

3 maç: Ferhat Oğlak (Akıncılar), Ali Efe (Mehmetçik), Zeydan Şanverdi (Pınarbaşı)

2 maç: Uğur Sönmez (Çetinkaya)

1 maç: Ferda Uygun (Cihangir), Volkan Ortakçı, Serdar Dural (Düzkaya), Okan Tezel (Göçmenköy), Jeffrey Makoti (K.Kaymaklı), Umut Üzüm (Akıncılar), Erkan Tekin (Mutluyaka), Murat Abuzet (Mehmetçik), Murat Dağer (Ağırdağ)

 

Antrenör-Yönetici cezaları

1 maç: Cenk Osman Şeren (Maraş)

30 gün hak mahrumiyeti: Mustafa Demiriz (Mutluyaka)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler