1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÜÇ GÜN DAHA TUTUKLU
ÜÇ GÜN DAHA TUTUKLU

ÜÇ GÜN DAHA TUTUKLU

Küçük Nihat’ın ölümüyle gözaltına alınan Orhan İravul’un duruşmasına devam edildi

A+A-

 

 

 

 

Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda önceki akşam bisikleti ile karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı sırada bir aracın altında kalarak, feci şekilde yaşamını yitiren Nihat Karlı’nın ölümü ile ilgili gözaltına alınan araç sürücüsü 21 yaşındaki Orhan Iravul, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlı aleyhinde üç gün tutukluluk kararı alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen davada, İddia Makamı Başsavcılık adına Aliye Özçınar ile zanlı Orhan Iravul şahsen hazır bulundu.

Davada Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Tahkikat bölümünde görevli müfettiş muavini Ahmet Tuğcan, yeminli şahadet vererek, olayla ilgili bilgileri aktardı.

Tuğcan, önceki gece 20:40 sıralarında zanlının ZGZ 903 plakalı Peugeot marka salon araç ile Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda çift şeritli yolun sağ şeridinde aşırı sürat ve dikkatsiz bir şekilde Gönyeli çemberine doğru ilerlediğini kaydetti.

 

BİSİKLET 82 METRE SAVRULDU

Zanlının, Aldora Sitesi önlerine geldiği sırada, o esnada yaya geçidi üzerinden yolun kuzeyinden güneye doğru yaya olarak bisikleti iten Lefkoşa’da sakin Nihat Karlı’ya aracın ön kısmı ile çarptığını belirten Tuğcan, çarpmanın etkisiyle bisikletin yaklaşık 82 metre yolun sol banketine savrulduğunu söyledi.

 

389 METRE SÜRÜKLENDİ

Tuğcan, şiddetli çarpma sonucu Karlı’nın aracın ön kaputu üzerinde 389 metre gittiğini dile getirerek, zanlının yolun solunda bulunan Şht Pavel Mustafa Sokağa dönüp 4,90 metre gittikten sonra fren yaptığını ifade etti.

Frenin etkisiyle Karlı’nın ön kapot üzerinden düştüğünü ve aracın üzerinden geçip durduğunu kaydeden Tuğcan, Karlı’nın aldığı yaralara dayanamayarak olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

 

ZANLIDAN KAN VE İDRAR ÖRNEKLERİ ALINDI

Tuğcan, zanlıdan kan ver idrar örneklerinin alındığını ancak sonuçların henüz çıkmadığını dile getirerek, kazada hayatını kaybeden Nihat Karlı’nın ise Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde olduğunu ve dün öğle saatlerinde ailesi tarafından defnedilmek üzere Hatay’a götürüleceğini söyledi.

 

ÜÇ GÜN TUTUKLULUK

Tahkikatın yeni başladığını ve alınacak ifadeler olduğunu belirten Tuğcan, zanlının 

beş gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti

 Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin ise zanlının beş gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 702 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler