1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP'YE YAKIŞAN UCUBE BİR KARAR'
UBPYE YAKIŞAN UCUBE BİR KARAR

'UBP'YE YAKIŞAN UCUBE BİR KARAR'

KTÖS, Bakanlar Kurulu’nun, LTB ile ilgili almış olduğu “kanun hükmünde kararname”ye tepki gösterdi: UBP Hükümetine yakışan ucube bir karar

A+A-

 

KTÖS, Bakanlar Kurulu’nun, LTB ile ilgili almış olduğu “kanun hükmünde kararname”ye tepki gösterdi: UBP Hükümetine yakışan ucube bir karar.

 

İşte açıklamanın tam metni

 

 

         İşbirlikçi UBP hükümeti, Lefkoşa Türk Belediyesi konusunda kendine yakışır şekilde ucube bir karar üretmiştir.

         Anayasanın 112. Maddesi hükümeti olağanüstü durumlarda ekonomik konularda kanun gücünde kararname yapma hakkı vermektedir. Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili üretilen karar ekonomik değil tamamen siyasi bir karar olup, anayasanın yerel yönetimlerle ilgili 119. Maddesine de aykırıdır. Hükümet belediye ile ilgili çözüm üretme yerine belediyenin seçilmiş yönetimini yasadışı bir şekilde görevden alarak sorunu daha da büyütmeyi tercih etmiştir. Aylardan beri L.T.Belediyesi’ndeki yolsuzluk, usülsüzlük ve hortumlama olayları ile ilgili Sayıştaylık, savcılık ve polis yeterince şeffaf bir soruşturma ortaya koymadığı gibi hala daha yolsuzluklarla ilgili bir açıklama yapılmamıştır. Soruşturma konusunda adım atmayan işbirlikçi UBP hükümetinin anlaşılan gizleyecek çok şeyi vardır. Hükümet kanun gücünde kararname için savcılıktan görüş aldığını iddia etmektedir. Ayni savcılık ise soruşturmalarla ilgili açıklama yapmayarak hükümetle sıkı işbirliği yaptığını ve yargıya açıkça siyaset bulaştırdıklarını ortaya koymaktadır.

İşbirliçi UBP hükümetinin belediyede yaptığı, halkın siyasi iradesine hakaret ve darbedir. Bu UBP’li darbecilerin derhal yargı önüne çıkarılması zorunludur. Asıl görevden uzaklaştırılması gereken Kıbrıs Türk Hava Yollarını batıran, çalışanları aylarca işsiz-aşsız bırakan, TC yetkililerinin emirleri ile hareket ederek Kıbrıslı Türkler’in iradesini Ankara’ya teslim eden, Kıbrıs görüşme sürecini çökerten, ülkemizin kaynaklarını TC’li sermayeye peş-keş çeken, elektriği, telefonu ve tüm kamusal alanları satan, çalışanların maaşlarını düşürüp asgari ücreti artırmayıp, zam üstüne zam yaparak halkı fakirleştiren AKP’nin kuklası işbirlikçi UBP hükümetidir. Belediyede çalışanların maaşları ve işten çıkarılmaları ile ilgili karar üretmeyen sadece ürettiği karar ile Belediyeye el koyan bu darbecilerin üzerine gitme konusunda kararlıyız.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 589 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler