1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'NİN LEFKOŞA'DA TEK ADAY :SUCUOĞLU
UBPNİN LEFKOŞADA TEK ADAY :SUCUOĞLU

UBP'NİN LEFKOŞA'DA TEK ADAY :SUCUOĞLU

UBP’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayına yönelik ilçe kongreleri, pazar günü Lefkoşa İlçe Kongresi’yle tamamlanıyor.

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin 21 Ekim’de yapılacak kurultayına yönelik ilçe kongreleri, pazar günü Lefkoşa İlçe Kongresi’yle tamamlanıyor.

Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na, halen bu görevi sürdüren Faiz Sucuoğlu’nun tek aday olduğu açıklandı.

UBP Lefkoşa İlçe Kongresi, pazar günü saat 10.00’da Fuar Alanı’nda toplanacak. Kongre programına göre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan oluşacak ve Genel Başkan Başbakan İrsen Küçük konuşma yapacak.

İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun çalışma raporunu sunmasından sonra mali rapor da okunacak ve oylanacak.

Ardından ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulu, ilçe disiplin ve denetçileri için seçim yapılacak.

UBP’nin ilçe kongrelerinden ilki İskele’de yapılmış ve Ejder Aslanbaba ile yarışan Ali Rıza Usluer ilçe başkanlığı seçimini kazanmıştı. Güzelyurt’ta Ahmet Çaluda, rakibi Türkay Tokel’e üstünlük sağlayarak seçilirken; Girne’de tek aday olan Necdet Numan ilçe başkanı olmuştu. Geçen pazar düzenlenen Gazimağusa İlçe Kongresi’nde ise Ahmet Eti ile Afet Özcafer yarışmış ve sandıktan Özcafer çıkmıştı. Eti, kongre sonrası yaptığı açıklamada Başbakan İrsen Küçük’e eleştirilerde bulunmuş ve kurultayda kendisini desteklemeyeceğini açıklamıştı.

Genel Başkan adayı Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, Lefkoşa İlçe Kongresi’nde Faiz Sucuoğlu’na destek vereceğini ve karşı aday çıkarmayacağını duyurmuştu.

UBP’nin 21 Ekim’deki 19. Olağan Kurultayı için 19 Ekim Cuma günü saat 10.00’a kadar başvuru kabul edilecek. Genel Başkanlık için şu ana dek halen bu görevi sürdüren İrsen Küçük ile 7 Eylül’de görevden alınan eski Sağlık Bakanı, Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif aday olduğunu açıkladı. Kurultay, saat 11.00’de Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda toplanacak.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler