1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'NİN KRİZİ ANKARA'DA
UBPNİN KRİZİ ANKARADA

UBP'NİN KRİZİ ANKARA'DA

UBP nisapta takıldı, Küçük dün akşam Ankara’ya uçtu Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın mecliste nisap sorununa takılmasının ardından apar topar dün akşam Ankara’ya uçan UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’ün çantasında muhalefet

A+A-

 

 

UBP nisapta takıldı, Küçük dün akşam Ankara’ya uçtu

 

Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın mecliste nisap sorununa takılmasının ardından apar topar dün akşam Ankara’ya uçan UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük’ün çantasında muhalefetteki ÖRP’nin UBP’ye dahil edilmesi konusunun olduğu konuşuluyor.

 

DGP İLE KOALİSYON OLUR MU?...

 

Bu iddiaların dışında yine UBP’den ayrılan Tahsin Ertuğruloğlu önderliğindeki Demokrasi ve Güven Partisi’nin de (DGP) UBP ile bir koalisyona gideceği söylentisi siyaset sahnesinde konuşuluyor. YENİDÜZEN’e konuşan DGP Başkanı Ertuğruloğlu kendileri ile görüşen herhangi bir kişi olmadığını belirterek iddiaları yalanlıyor.

 

ÖRP’DEN YEŞİL IŞIK…

 

ÖRP milletvekili Mustafa Gökmen “Bize gelen henüz resmi bir teklif yok” diyerek, UBP’nin ÖRP’ye koalisyon veya UBP’ye katılma teklifinin gelmesi halinde konusu değerlendirebileceklerini ifade etti, bir anlamda UBP’ye yeşil ışık yaktı.

 

UBP kulislerinden gelen bilgilere göre ÖRP’nin katılımı için UBP içinde istişareler sürerken büyük sıkıntılar da yaşanıyor.

 

 

Mert Özdağ’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 


Başbakan Küçük’ü Ankara’ya varışında Esenboğa Havalimanı’nda KKTC’nin Ankara Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı, Ankara Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Türkiye Dışişleri Bakanlığı Kuzey Doğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcısı Barkan Öz, Ankara İl Jandarma Alay Komutanı Yardımcısı Yargay Kılıç ve diğer yetkililer karşıladı.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Başbakan Küçük, bugün saat 13.30’da Türkiye Başbakanı Erdoğan’la çalışma yemeğinde bir araya gelecek.(tak)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler