1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP'LİLERİ TATMİN ETMEK İÇİN 250 İSTİHDAM'
UBPLİLERİ TATMİN ETMEK İÇİN 250 İSTİHDAM

'UBP'LİLERİ TATMİN ETMEK İÇİN 250 İSTİHDAM'

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, UBP hükümeti tarafından yapılan istihdamlara tepki göstererek, bu istihdamların ne yasal ne de etik olduğunu kaydetti

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) hükümeti tarafından yapılan istihdamlara tepki göstererek, bu istihdamların ne yasal ne de etik olduğunu kaydetti.

Çakıcı yazılı açıklamasında, istihdamların hiçbir yasal dayanağı olmadığı gibi, partizanca ve fırsat eşitliğinden uzak olduğunu belirterek, “250 kişi sınavsız ve münhalsiz bir şekilde, tamamen UBP’lileri tatmin etmeye yönelik istihdam edilmiştir. Bu keyfiliğe ve yasa dışılığa son verilmelidir, bu çarpık zihniyet ve yanlış sistem artık bitmelidir” dedi.

Bir taraftan maaşlar için bankalardan trilyonlarca lira borçlanan ve kamunun küçültülmesinden bahseden hükümetin, diğer yandan halkla alay edercesine 250 yeni istihdamla kamuyu şişirmeye ve popülizm yapmaya devam ettiğini kaydeden Çakıcı, kamunun yersiz ve gereksiz istihdamlarla daha da büyütülmesinin ülkeyi mahvetmeye yönelik olduğunu ifade etti.

Devlet olanaklarında sadece iktidar partisinin değil, tüm halkın eşit şekilde hakkı olduğuna dikkati çeken Çakıcı, “UBP’li olmayanlara yabancı ülke vatandaşı gibi bakan UBP, öyle görünüyor ki kendi partililerini da kavgaya tutuşturmuştur. Birçok aile maalesef partizanlık yüzünden bölünme noktasına gelmiştir” dedi.

İflas ettirilerek kapatılan Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) çalışanlarının aylardır sokakta olduklarını ve maaş alamadıklarını anlatan Çakıcı, “Eğer gerçekten ihtiyaç varsaydı, istihdam edilmesi gereken ilk kişiler mağdur KTHY çalışanları olması gerekirdi” görüşünü dile getirdi.

UBP’yi göreve geldiği günden itibaren verdiği tüm sözleri unutarak, tamamen popülist ve partizanca uygulamalara yönelmekle suçlayan Çakıcı, UBP hükümetinin artık durdurulması gerektiğini ifade etti.

Kıbrıs Türk halkının çalışanından emeklisine, memurundan işadamına kadar topyekün tehdit altında olduğunu kaydeden Çakıcı, yaşanan sürece ancak hep birlikte engel olunabileceğini belirtti. Çakıcı, “Siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler herkes bir araya gelip bu sürece karşı koymalıyız. Nasıl ki 28 Ocak ve 2 Mart süreçlerinde biraya geldik, yine aynı coşku ve birliktelikle hareket ederek bu hükümeti istifaya zorlamalıyız” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler