1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'Lİ SEÇMENDEN DE DESTEK YOK
UBPLİ SEÇMENDEN DE DESTEK YOK

UBP'Lİ SEÇMENDEN DE DESTEK YOK

KADEM anketi, ülke genelinde Kıbrıs Türk seçmeninin “külliye” projesine bakışını ortaya koydu: “UBP SEÇMENİNİN % 51’İ DE KÜLLİYEYE KARŞI” Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık Şirketi (KADEM)’in ülke genelinde yaptığı ank

A+A-

 

 

KADEM anketi, ülke genelinde Kıbrıs Türk seçmeninin  “külliye” projesine bakışını ortaya koydu:

“UBP SEÇMENİNİN % 51’İ DE KÜLLİYEYE KARŞI”

Kamuoyu Araştırma ve Danışmanlık Şirketi (KADEM)’in ülke genelinde yaptığı anket, Kıbrıs Türk seçmeninin çok büyük bir çoğunlukla hükümetin Haspolat’taki “Külliye” projesine karşı olduğunu ortaya koydu.
Seçmenlerin % 57.5’i “Külliye” projesine “Kesinlikle Karışıyım” ya da “Karşıyım” derken, son seçimlerde hükümetteki Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) oy verenlerin % 51’i de projeyi desteklemediğini ortaya koydu.
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) seçmeninin % 56.6’sı, “Külliye” projesine en yüksek oranda karşı çıktı.
Hiçbir siyasi parti tabanında, “Külliye” projesine olumlu yaklaşanlar çoğunluğa ulaşmadı.
Kuzey Kıbrıs’ta 18 yaş ve üzeri vatandaşların ikamet ettiği tüm haneler hedef nüfus olarak alınarak yapılan ve 605 kişilik grupla yüz yüze görüşülerek hazırlanan ankette, % 95 güvenlik sınırı içinde maksimum +-% 3,98 hata payı olabileceği hesaplandı.
KADEM’in kamuoyu araştırması, “Külliye” projesine, eğitim durumu yükseldikçe çok daha yüksek oranda karşı çıkıldığını da belirledi.AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler