1. YAZARLAR

  2. Fayka Kişi

  3. UBP’li meclis üyeleri ile gezmiyor
Fayka Kişi

Fayka Kişi

Yazarın Tüm Yazıları >

UBP’li meclis üyeleri ile gezmiyor

A+A-

UBP’li Girne Belediye başkanlığına bağımsız aday olan Nidai Güngördü, kendisine destek veren UBP’li Girne belediye meclis üyeleri ile gezmek, çok fazla görünmek istemiyor, nedeni; ‘bağımsız aday’ oluşu…
Daha önce de belirtmiştik UBP’nin bir taktiği sonucu Güngördü bugün bağımsız aday…  Samimi mi bağımsızlığı konusunda? bence değil…
Hele ki UBP’li olarak bilinen açıkça UBP’nin yetkililerinin ‘onun bağımsız adaylığı taktiktir’ gibi söylemlerde bulunduktan sonra…
Oysa, DP’nin adayı olarak ilan edilen daha sonra Gazimağusa Belediye başkanlığına bağımsız aday olan İsmail Arter’i, UBP destekliyor, seçim çalışmalarına UBP’li belediye meclis üyesi adayları ile katılıyor.
UBP’li Güngördü ise ‘bağımsızım’ diyerek UBP’li belediye meclis üyeleri ile görünmek istemiyor.

---------

Kırdağ’ın Lefkoşa projeleri…

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yanı sıra yerel yönetim seçiminde Lefkoşa Belediye başkanlığına bağımsız aday olan Arif Salih Kırağ, projelerini açıklıyor.
Kırdağ, projelerini, sosyal paylaşım sitesinde paylaşarak, hem projelerini anlatıyor hem de bu projelerden belediyelerin nasıl para kazanacağını açıklıyor.
İşte Kırdağ’ın projelerinden biri;
“Haspolat’taki sözde arıtma tesisleri… Uluslararası standartlar da göre gerekli değişime süratle uğratılacaktır diyerek… Haspolat’taki dev lağım suyu ve çökeltisi ile dolu havuzlardan elde edilecek ham madde ile takriben 50-60 yıl süre elde edilecek suni gübre ve organik tarımsal gübre çeşitlerinden çok büyük paralar belediye bütçesine girerken, her yıl yurt dışına gübre alımı için ödenen yüz binlerce Euro para ülkemiz ekonomisinde kalacaktır. Belediyenin fazla olan personeli daha verimli bu iş sahasına aktarılarak belediye gerekli personel dengesi düzenlenecektir. Bu tesislerin çevreye yaydığı hatta Lefkoşa’yı da sarmaya başlayan pis kokular ve sivrisinek olayı da çözülecek. Daha ucuza tarımsal üretim ve pazarlama ile ülkemize büyük üretim artışı sağlanabilecektir.”

-----------

Omaç abiyi uğurlarken…

2000 yılında Kıbrıs Gazetesi’nde staj yaparken, çalışma fırsatım olmuştu Omaç abiyle… Bir süre sonra da beraber spor programı yapmak için bizi Mert Özdağ ile Kıbrıs FM stüdyolarına atmıştı.
Biz kim, program yapmak kimdi o zamanlar ama işte Omaç abi haftasonu bir gün beni bir gün  Mert’i elinden tutup neredeyse stüdyonun içine atar, mikrofon başına oturtur ve birlikte bölgelerdeki maçlar için muhabirlere bağlanırdık.
Ama bana Omaç abinin hangi fotoğrafı aklında diye sorarsanız… Her işe yetişme telaşında olan fotoğrafı derim, bir de her daim güler yüzü…
Kıbrıs Türk basına verdiği emekler için ona sonsuz teşekkürler, bizden önce bizden sonra birçok meslektaşım üzerindeki emekleri unutulmayacaktır.

-------------

FOTO YORUM

Nasıl bir başbakan mı istiyorum?

Öncellikle barışsever olmalı,halktan biri, halkla iç içe,"halk için varım" diyen birisi olmalı.
Tüm bunlarla birlikte yüzündeki gülümsemesi yüreğinden gelmeli.
İşte tam böyle bir başbakan istiyorum.
Az önce aylık banka işlemlerimi hallederken, halkla birlikte sıra bekleyen örnek başbakanımızı sizler için görüntüledim.

Özdil Talat Nami’nin paylaşımı…

----------------

KKTC'de Kim Cumhurbaşkanı Olacak?

“Bu tablo içinde KKTC haziranda belediye seçimleri, ardından da gelecek yıl cumhurbaşkanlığı seçimi yapacak.
İktidar koalisyonunun büyük partisi CTP, muhalefetin kendi içindeki ciddi zorlukları  nedeniyle daha şanslı gözüküyor.
Zaten CTP’nin hedefi de  28 Belediyenin yarısından fazlasını kazanmak.
Belediye seçimleri, Cumhurbaşkanlığı  seçimlerinin kaderini çok büyük ölçüde belirleyecek.
Şimdiki Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, iktidarın küçük ortağı DP ile de işbirliği yaparak, bu hedefe şimdiden kilitlenmiş.
Cumhurbaşkanı Eroğlu ile CTP Hükümeti sanki  keskin muhaliflermiş gibi görüntü verirken, Eroğlu ile hükümetin küçük ortağı DP can ciğer kuzu sarması gibi.
Eroğlu-CTP  zıtlaşması her alanda fazlasıyla yaşanıyor.
Eroğlu, bir yandan da çözüm sürecine karşı daha katı, milli mukavemet teşkilatı geleneğine daha yakın, mevcut halin değişmesinden haz etmeyen güvenlik bürokrasisi ile de daha içli dışlı.
CTP Kanadında ise eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat hareketlenmiş gözüküyor.”

Mehmet ALTAN (gazete360.com)

Bu yazı toplam 2261 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar