1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UBP'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ'
UBPDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ

'UBP'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYESİ'

Tarih: 24 Kasım 2011 (Öğretmenler Günü) Adres: Okul Borç: 26 TL Ödenmesi gereken miktar: 8 TL

A+A-

 

 

KTÖS Genel Başkanı Güven Varoğlu imzasıyla gönderilen basın açıklaması şöyle;

“Sayın Abonemiz, Telefonunuz borcundan dolayı kapalıdır. Teşekkür ederiz.”

 

Tarih: 24 Kasım 2011 (Öğretmenler Günü)
Adres: Okul
Borç: 26 TL
Ödenmesi gereken miktar: 8 TL

        Halkımızın üzerine karabasan gibi çöken işbirlikçi UBP Hükümeti, despotik uygulamalarını sürdürmektedir.
        Geçirdikleri yasalarla halkımızın alım gücünü sıfırlayan, gençlerimizi göçe zorlayan UBP Hükümeti, öğretmenlerimizi ve okullarımızı ne kadar sevdiklerini birkez daha ortaya koymuşlardır. Tam da 24 kasım Öğretmenler gününde! Ağırdağ Dağyolu ilkokullarındaki öğretmenlerimiz telefon ahizesini kaldırınca yukarıdaki anonsla karşılaşmışlardır. Evet. Öğretmenler Gününde! 8 TL için okulun telefonları kesilmişti.Ayni şekilde birçok okulumuzun daha telefonlarının kesildiği bilgimize getirilmiştir.
        Bilindiği gibi devlet daireleri, bakanlıklar tek kuruş telefon ücreti ödemezken, okullarımız “olmayan okul bütçeleri” ile telefonlarını ödemek zorunda bırakılmaktadır. Okullarımızın telefon ücretlerinin de devlet tarafından karşılanması talebi ortada dururken, “üvey evlat” muamelesi görmeye devam etmekteyiz. Durum böyle iken her iki okulumuzun da telefon borcu 100 TL’yi geçmemesine rağmen 8 TL için okullarımızı ve öğretmenlerimizi iletişimsiz bırakarak, onlara iyi bir “Öğretmenler Günü Hediyesi” vermişlerdir. Anlaşılan odur ki, yandaş otel ve şirketlerin elektrik borçlarını affedenler, vatandaşın elektriğini kesmekte sakınca görmedikleri gibi, okullarımızın telefonlarını kesmekte de bir sakınca görmemiştir.

            Artan hayat pahalılığına göre ücret artışı öngören Eşel mobil sistemini kaldıran UBP Hükümeti telefon sistemini otomatiğe bağlayarak okllarımızın dahi telefonlarını kesmekte bir engel tanımamaktadır. Okullarımızın telefonlarının kesilmesini şiddetle protesto ederken Devlet dairelerinde olduğu gibi okullarımızın da telefon ücretlerinin karşılanması talebimizi yineleriz.

 

 Bu haber toplam 964 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler