1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'DEN EROĞLU'NA TEPKİ
UBPDEN EROĞLUNA TEPKİ

UBP'DEN EROĞLU'NA TEPKİ

UBP'li örgüt başkanları ortak açıklamada, basında yer alan "UBP'nin küçüldüğü ve bölüneceği" yönündeki haberlerin gerçekleri yansıtmadığını kaydetti.

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 5 ilçe başkanı, UBP'nin, KKTC ile insanına kucak açarak, büyüyerek ve güçlenerek hizmetlerini kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti.

Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Gazimağusa İlçe Başkanı Dr. Ahmet Eti, Girne İlçe Başkanı Necdet Numan, UBP İskele İlçe Başkanı Ali Rıza Usluer ve Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda bugün yayınladığı ortak açıklamada, basında yer alan "UBP'nin küçüldüğü ve bölüneceği" yönündeki haberlerin gerçekleri yansıtmadığını kaydetti.

5 ilçe başkanının açıklaması aynen şöyle:

“Bizler, kurulduğu günden bu yana ülkemizin en büyük, en güçlü ve tek umut partisi olan UBP'nin Lefkoşa, Gazimağusa, Girne, Güzelyurt ve İskele ilçe başkanları olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'de yayınlanan bir gazeteye verdiği demece atfen medyamızda yer alan haberde, ‘UBP'nin küçüldüğü’, ‘bölüneceği’ yönündeki gerçekleri yansıtmayan görüşlerini ve saptamalarını hayret ve üzüntü ile karşıladığımızı belirtmek isteriz.

UBP'nin birliğinin, bütünlüğünün sağlanması ve pekiştirilmesi görevini üstlenen ve bunu layığıyla yerine getiren partimizin temelleri konumundaki ilçe başkanlıkları, yansıtılmaya çalışıldığının aksine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, güvenini kazandığı insanımıza, kucak açarak, büyüyerek ve güçlenerek hizmetlerini kararlılıkla sürdürmektedir.

Sorumluluğumuz gereği UBP tabanını üzen ve rahatsız eden böylesi çıkışların, amacı ne olursa olsun, kimden ve hangi makamdan gelirse gelsin, ‘partimiz’ adına yanıtsız bırakılmayacağını kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

 

 

 

 

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler