1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. UBP’de yine MAHKEME gündemi
UBP’de yine MAHKEME gündemi

UBP’de yine MAHKEME gündemi

UBP’nin Genel Başkanlığı’na aday olan Ersin Tatar, tartışmalı üyelikler için UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’e yine uyarıda bulundu ve “Üyeliklerde itirazlar dikkate alınmazsa yargıya taşımaktan çekinmem” dedi

A+A-

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 31 Ekim’de yapılacak kurultayında aday olacağını açıklayan Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, “kimsenin demokrasi ile bağdaşmayan, yasalara tüzüklere aykırı davranışlar içine giremeyeceğini” belirtti.

Tatar, “Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’ün üyelikler konusundaki itirazları dikkate almaması halinde partinin ve ülkenin iyiliği için konuyu yargıya taşımaktan asla çekinmeyeceğini” kaydetti.

Tatar, basın bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada, tüm adayların örgüt seçimleri, ilçe kongreleri ile kurultayda oy kullanacakların listeleri üzerinde uzlaşması için yeniden çağrıda bulundu.

UBP’de bazı kişilerin bazı üyeleri arayarak kime oy vereceğini sorgulayarak baskı uyguladığını savunan Tatar, üyelikler konusundaki uyarılara kulak tıkadığını ileri sürdüğü Özgürgün ve yandaşlarını eleştirdi.

Bunun partiye zarar vereceğinin bilinmesine, görülmesine ve bölünmeden söz edilmesine rağmen doğrunun yapılmadığını belirten Ersin Tatar, “Ancak şu bilinmelidir ki mahkemelerin daha önce verdikleri kararlar ortadadır ve hiç bir siyasi parti genel başkanı veya organı tüzüğüne, yasalara, demokratik anlayışlara aykırı tutumlar ortaya koyamaz. Yargı kararları nettir, koyarlarsa yargı bunlara dur diyecektir” ifadelerine yer verdi.

(TAK)

Bu haber toplam 1259 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler