1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. UBP'DE SULAR DURULMUYOR
UBPDE SULAR DURULMUYOR

UBP'DE SULAR DURULMUYOR

Taçoy: “İletişim olmayan yerde iktidar sağlanamaz” UBP Başkanı İrsen Küçük "Medyada değil, partide konuşun" dedi ve Ulusal Birlik Partisi içerisinde artan gerginliğe karşı "birlik" çağrısı yaptı. Milletvekili Taçoy "Toplantı yapsın, konuşalı

A+A-

 

 

 

Taçoy: “İletişim olmayan yerde iktidar sağlanamaz”

UBP Başkanı İrsen Küçük "Medyada değil, partide konuşun" dedi ve Ulusal Birlik Partisi içerisinde artan gerginliğe karşı "birlik" çağrısı yaptı.  Milletvekili Taçoy "Toplantı yapsın, konuşalım" diye yanıtladı

 

KÜÇÜK: “MEDYAYA MALZEME OLMAYIN…”

 

Partililerine “Hesap sormak gibi bir ihtiyaç hasıl olduğunda da medyaya malzeme olmak yerine partinin yetkili kurullarının tercih edilmesi” çağrısı yapan UBP Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, ‘Kabinede görev alan almayan, Meclis’te bulunan bulunmayan, yetkili kurullarda görev yapan yapmayan başkanlığını üstlendiği tüm UBP’lilerden’, ‘medyaya malzeme olmamalarını’ istedi…

 

TAÇOY: “İLETİŞİMİN BOZUK OLDUĞU YERDE İKTİDAR DA SAĞLAM OLMAZ”

 

Başbakan’ın açıklaması büyük ihtimalle benim açıklamalarım üzerinedir. Ben her zaman parti içindeki toplantıların şart olduğunu söylüyorum” diyen UBP Milletvekili Hasan Taçoy, “İletişimin bozuk olduğu yerde iktidar da sağlam olmaz” şeklinde konuştu… Küçük’e Taçoy’dan, “Toplantı yapsın partide konuşalım” cevabı geldi.

 Küçük'ten “Birlik ve beraberlik" mesajı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük, hassas bir dönemde bulunulduğunu belirterek, partililere birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Küçük, “Bu hassas dönemde her türlü sabırsızlık, her türlü güvensizlik, her türlü birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek tavır, KKTC’ye olduğu kadar tek başına iktidar olma yetkisini alan partimize de zarar verecektir” dedi.

Partinin yönetici ve temsilcilerine güvenilmesini isteyen UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, “Hesap sormak gibi bir ihtiyaç hasıl olduğunda da medyaya malzeme olmak yerine partinin yetkili kurullarının tercih edilmesi” çağrısında bulundu.

 

Küçük yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Ulusal Birlik Partisi, adından da anlaşılacağı gibi birlik ve beraberlik ruhu içinde kurulmuş ve 36 yıldır bu prensiplerle siyasetine devam eden, ülkenin en köklü, en büyük partisidir.

Son günlerde, bazı basın yayın organlarının partimizin bu ruhunu zedelemeye çalışanlara alet olduğu, gerek partimiz gerekse de hükümetimizle ilgili olarak gerçekleri yansıtmayan bir takım haber ve yorumlara yer verdiği gözlemlenmektedir.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan olarak, ülkeyi yönetme ve icraatı planlayıp uygulama görevlerimin yanısıra, sorumluluklarımın başında partimin birlik ve beraberlik ruhuna zarar gelmesini önlemek ve bu ruhu güçlendirerek devam ettirmek gelmektedir.

Bilinmelidir ki, UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak bu sorumluluklarımın bilincinde, bunları yerine getirme kararlılığında ve de görevimin gereği yetkilere de eksiksiz sahibim.”

 

“SIKINTILARI AŞMAK İÇİN SABIR, İNANÇ, BİRLİK, BERABERLİK…”

Hükümetlerin, yönetimi devraldığında önce ülkede genel durumu kontrol altına aldığı, sonra bulunduğu noktadan daha ileriye götürmek için hedef koyduğu, ciddi tutarlı, istikrarlı eylem planları yaptığı, ondan sonraki aşamanın ise icraat olduğunu kaydeden Küçük, “Bu aşamaları geçerken, birtakım fedakarlıklar yapılıp, kararlar verilip, bunların sonuçlarında da zaman zaman sıkıntılar doğabilir. Bu sıkıntıları aşmak için sabır, inanç, birlik, beraberlik ve kararlılık esastır. Genel resmi gözardı ederek, detayları istismarla murat edilen siyasi rantın, kimselere yaramadığı yakın tarihimizde çok açık şekilde yaşanmış, böyle olduğu da defalarca kanıtlanmıştır” dedi.

 

“OLASI SORUNLARI PARTİ YETKİLİ KURULLARINDA TARTIŞMAK YERİNE…”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, UBP’nin, olası sorunları parti yetkili kurullarında tartışmak yerine, bunları medya üzerinden ortaya koymasının, “başarılı şekilde yürüttükleri aşamalı aydınlığa yürüyüş sürecine zarar vermekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini” ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu hassas dönemde Anavatan Türkiye hükümeti ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalara, ülke içindeki muhalefet bile söz söyleyemezken, parti içinde bir sorun varmış gibi bir portre çizilmesi veya çizilmesine müsaade edilmesi anlaşılması güç bir tutumdur.

Ülkemiz demokrasisine büyük katkıları bulunan ve parti içi demokrasinin en güzel ve en gelişmiş örneklerini sergileyen UBP, olası sorunlarını parti yetkili kurularında tartışmak yerine, bunları medya üzerinden ortaya koymak, başladığımız ve başarılı şekilde yürüttüğümüz aşamalı aydınlığa yürüyüş sürecine zarar vermekten başka bir amaca hizmet etmemektir.”

Başbakan Küçük, ülke yönetmenin ciddi bir iş olduğuna dikkat çekerek, “Sadece medyada çıkanlara veya bazı kişi veya grupların söylediklerine bakarak karar üretmemiz mümkün değildir. Ülkede kararlar, tüm toplumun menfaati ölçülerek alınır. Karar mercilerinin izleyeceği yol da gerek parti tüzüğümüzde gerekse yasalarımızda son derece açık ve nettir” dedi.

 

PARTİLİLERE BİRLİK, BERABERLİK ÇAĞRISI…

Bu hassas dönemde her türlü sabırsızlık, her türlü güvensizlik, her türlü birlik ve beraberliği zedeleyecek tavrın, KKTC’ye olduğu kadar partiye de zarar vereceğini ifade eden Küçük, partililere şu çağrıyı yaptı:

“Dolayısıyla kabinede görev alan almayan, Meclis’te bulunan bulunmayan, yetkili kurullarda görev yapan yapmayan başkanlığını üstlendiğim tüm UBP’lilere çağrımdır;

UBP’li kardeşlerim; birbirimizi sevelim, birbirimize sıkı sıkıya kenetlenelim. Anavatan Türkiye ile ilişkilerimize zerre kadar zarar verecek düşüncelerden ve hareketlerden uzaklaşalım. Partimizin en yetkili kurulları kurultay ve kongrelerimizde partimiz adına halkımızın oyu ile seçilen tüm yönetici ve temsilcilerimize sonsuz güvenelim. Hesap sormak gibi bir ihtiyaç hasıl olduğunda da medyaya malzeme olmak yerine partimizin yetkili kurullarını tercih edelim.

 

“SABIRSIZLIK, GÜVENSİZİK VE BİRLİK, BERABERLİĞİ ZEDELEYİCİ TAVIR…”

Bu hassas dönemde her türlü sabırsızlık, her türlü güvensizlik, her türlü birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek tavır, KKTC’ye olduğu kadar tek başına iktidar olma yetkisini alan partimize de zarar verecektir.

Bu noktada bana, UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak verdiğiniz görev ve yetkiyi sonuna kadar kararlılıkla kullanacağımdan ve bu olumsuzluklara asla müsaade etmeyeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

Hepinizi, herkesi tüm kalbi duygularımla kucaklar, güzel günlerin her zamankinden daha yakın olduğunu müjdeler, sabır, sevgi ve güven içerisinde Anavatan Türkiye’nin sonsuz desteği ile yarınlarımıza güvenle bakmaya davet ederim.”

(tak)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler